Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A nagybátyjám nem hozzám...

A nagybátyjám nem hozzám tartozó vagy rokon?

Figyelt kérdés
Van egy eljárás, amiben én vagyok a sértett. Csalásról van szó, amit velem szemben követett el a nagybátyjám, és ugyebár rokon ellen nem kell tanuskodni, vagy vádat emelni, szóval megszüntethető, de nekem azt mondta, aki kihallgatott, hogy ebben az esetben ő nem rokonom, mert nem egyenes ági rokon. Tényleg így van, vagy bepalizott a hölgy? Azért se szeretném, hogy tovább menjen, mert ha gondja lesz ilyen téren, akkor soha az életben nem látom a pénzem.
2011. márc. 9. 22:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést! Ha téged csapott be,akkor te vagy a sértett. Te tehetsz feljelentést,nem a nagybátyád. Ebben az esetben nem tanú vagy.Ha ő csapott be,akkor ő biztosan nem fog eljárást indítani önmaga ellen.

A nagybátyád valóban nem hozzátartozód,csak rokonod. Jól mondta a hölgy. Nem vagy köteles feljelenteni ebben az esetben sem,ha nem akarod. De akkor hogy kapod majd meg tőle a pénzed?

2011. márc. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Elég bonyolult, a rendőrséggel "falazott", hogy ő majd elintéz nekem valamit, hogy van ott ismerőse, útólag kiderült, hogy hazugság, de a rendőrség meg tudta ezt, és így indult el a rendőrségről. Írtunk papírt, hogy tartozik, mert ezen kívűl még több pénzről van szó. Magyaráztam a rendőrségen, hogy ennek nincs értelme, mert mi ezt lerendeztük papírformájában, ha pedig nem fizet elmegyek közjegyzőhöz, és, hogy az első kihallgatásnál, mondták nekem, hogy mivel rokonom, meg tudom ezt az egészet szüntetni, ha tovább megy az ügy. Most meg azt mondták, hogy ő ebben a formában nem rokonom, mert csak egyenes ági rokonom, rokon. És így nem tudom megszüntetni ezt.
2011. márc. 10. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!