Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megvenne-e bárki úgy egy...

Megvenne-e bárki úgy egy tulajdonrészt, hogy én (mint tulajdonostárs) semmi építészeti módosítást nem engedek?

Figyelt kérdés
Van elővásárlási jogom. A tulajdonrész, amit a kedves rokon el szeretne adni valakinek, egy igencsak felújításra szoruló rész. Ha van konkrét vásárlójuk, mondhatom-e neki azt, hogy nem élek elővételi jogommal, de ha ő bárminemű módosítást szeretne az épületen, az udvarban, vagy leválasztani a két házat egymástól, ahhoz én mind nem fogok hozzájárulni? És van-e jogom ahhoz, hogy semmihez ne járuljak hozzá? Ráadásul úgy tudom, nem csak az én, hanem a szomszédok hozzájárulása is szükséges. Ha én pedig semmire nem adok engedélyt, akkor nem is csinálhatnak semmit, fel sem újíthatják az épületet?
2011. márc. 14. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:
álmodozzál csak! ez nem így működik
2011. márc. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A tulajdonos az ő részével azt csinál, amit akar, abba Te nem szólhatsz bele, abba végképp nem, ha ő rendbe akarja hozni, sőt bizonyos értelemben a Te területeden tűrnöd kell az ezzel járó, el nem kerülhető akadályozást.

Az tény, hogy ha nagyobb mértékű átalakítást akar, ahhoz a szomszéd és a Te hozzájárulásod is kell, de bárminemű kifogás csak jogosan tehető, hivatkozva építészeti vagy egyéb előírásokra, amelyek sértenek Téged.

2011. márc. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az építészeti módosításba van beleszólásod, ha szükséges a tervrajzhoz a te hozzájárulásod. A felújításhoz pedig semmi közöd, azt akkor csinál bárki, amikor akar.
2011. márc. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!