Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a különbség a fogház, a...

Mi a különbség a fogház, a fegyház és a börtön között?

Figyelt kérdés
Csak, mert szoktam hallani, hogy mindenkit másra ítélnek, és nem tudom, mi a különbség. :S
2011. márc. 20. 21:07
 1/7 anonim válasza:
15%
Börtön a legenyhébb, majd jön a fogház, legszigorúbb a fegyház, és ebből van a legkevesebb az országban
2011. márc. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. márc. 20. 21:13
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem úgy van. Szigorúsági sorrend: Fogház-börtön-fegyház.
2011. márc. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom,hogy a fogház a legenyhébb.
2011. márc. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A fegyházban letöltendő büntetés a szabadságvesztés legszigorúbb végrehajtási módja. A fegyházban az elítélt életrendje részleteiben is meghatározott, állandó irányítás és felügyelet alatt áll. Külső munkában csak kivételes esetben vehet részt. Feltételes szabadulásra a kiszabott büntetés négyötödének letöltése után van mód.


Börtönben az elítélt rövid tartamú eltávozása kivételesen engedélyezhető, életrendje meghatározott, irányítás és ellenőrzés alatt áll, feltételes szabadulásra a büntetés háromnegyedének letöltése után nyílik lehetőség.


Fogház a szabadságvesztés legenyhébb végrehajtási módja. Az elítélt rövid tartamú eltávozása engedélyezhető, életrendje részben meghatározott, szabadidejét belátása szerint használhatja fel. Feltételes szabadulásra a büntetés kétharmadának letöltése után van mód.

2011. márc. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Olga néni ***** válasza:
100%
Utolsó a jó válasz.
2011. márc. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha valakit 20 év börtönre ítélnek és 15 év múlva szabadulhat akkor milyen helyre zárják? Fogház, börtön, fegyház.
2014. jan. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!