Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A végrehajtást kérőnek milyen...

A végrehajtást kérőnek milyen feladatai vannak az ügyben?

Figyelt kérdés
Pénz tartozás miatt kérésemre a bíróság kiállította a végrehajtási lapot, megadva az eljáró végrehajtó nevét elérhetőségét is. A fogadási napon felkerestem az irodájában a végrehajtót s érdeklődni szerettem volna az ügyben. Az adatok egyeztetése után a végrehajtó kis híllyán kidobott az irodájából, mondván nekem semmi dolgom nincs az ö feladata az adósság behajtása, majd értesít ha behajtotta az adósságot az adóstól, addig semmi teendőm nincs s kérte az ügyben ne is próbáljam zaklatni különböző megkeresésekkel.Még soha ilyen ügyem nem volt, mégis valami azt sugallja nekem hogy a végrehajtó nekem nem mondott igazat.
2011. márc. 27. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért egy kis idő elteltével igen is,hogy kell "zaklatni"a végrehajtót,mert amiből úgy látja,hogy nem lesz pénze,arra sza@ik.Azt az ügyet úgy elhúzza,hogy sose lesz belőle pénz.Azt megmondhattad volna neki,hogy vegyen vissza a stilusból,mert ezért te fizetni fogsz(végrehajtási költség)igy a te részedről nem ingyen csinálja.Ha a jövőben se áll veled szóba,és az ügyed sem halad, az itéletet meghozó birót irásban értesitsd,hogy a végrehajtó semmit sem tesz.Nekem gyermektartás végrehajtása van a végrehajtónál,közel 4 hónapja ül az ügyön,háromszor hivtam fel,most oda menni készülök(hétfőn)Tehát kisérd figyelemmel,mert elfog laposodni a végrehajtás.
2011. márc. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekem nem kell fizetnem mert a perre is költségmentességem volt.Az hogy nő létemre s személyesen megjelenve érdeklődtem a végrehajtónál, ezért olyan durván rám förmedve kiabálnia nem kellett volna velem. Egyébként érdeklődéseimre már tudomást szereztem arról hogy e végrehajtó egy részeges, semmit sem tesz az ügyben, tértivevényes levelekre nem ad választ, arról is tudomásom van hogy a végrehajtói Kamara olyan választ adott ki a végrehajtó elleni panaszra hogy , a végrehajtó intézkedésében törvénysértést nem találtak és nem is akarnak találni. Milyen válasz ez?

Az biztos hogy ha nem tesz semmit a végrehajtó az ügyben, az ügyészségre is de a Navrasics Miniszter Úrhoz is elmegyek az ügyben. Olyan megrázó tényeket olvastam az önálló bírósági végrehajtókról, nem igaz hogy nem lehet ellene tenni . Nem kötelező végrehajtónak lenni, ha meg végrehajtói munkakört választotta akkor el kell látnia a feladatait a legmaximálisabban .Kíváncsi leszek az ügyemre.

2011. márc. 27. 13:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nehagyd annyiba,nekem is van egy végrehajtásom mert az ember több millióval tartozik ! Én folyamatosan kérdeztem és kérdezem telefonon mert(Monoriak) és sajnos mindennap nem áll modomban minden egyes alkalommal le kocsikázni. De ha tudok megyek személyesen is,amikor meghalják ki vagyok már rosszul vannak ,de ez engem hidegen hagy! Zaklasd öket mert különben elhuzzák az időt !Nekem már utaltak igaz hogy nem a teljes összeget ,majd csak megkapom ,ezért sürgesd öket ,és ha bunkók írj oda ahol kiadták a végrehajtást a bíronak (végrehajtási kifogást ) ott írd le hogy mi a sérelmed !Sok sikert!

2011. márc. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Aköltségmentesség csak a tárgyalásokra vonatkozik.A végrehajtó melója nincs ingyen,ezt onnan tudom,hogy az én gyerektartásom behajtására(amit végül is nem tudott behajtani)felszámolt 12.000Ft-ot,és az ex férjemnek szintén.Vigyázni kell velük nagyon,az biztos mert sajnos szinte szabad törvényüek.Senki nem ellenőrzi a munkájukat,azt csinálnak amit akarnak.
2011. márc. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!