Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a földemen, birtokomon...

Ha a földemen, birtokomon villanypóznát állítanak fizetnek kárpótlást nekem?

Figyelt kérdés
2011. márc. 29. 01:01
 1/4 anonim válasza:
Belterületi ingatlannál ,beleegyezésed nélkül nem rakhatnak,de szántő területnél,igen.
2011. márc. 29. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen.


Mert a "pózna" árnyékában kevesebb napsütés éri a növényt és tudjuk lehetetlen körbe szántani is...,

sajnos jogosan kiesik a művelés alól némi terület.

2011. márc. 29. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom bérleti díj van.
2011. márc. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Kárpótlást semmiképp, sőt még kártérítést sem, esetleg kártalanítást. Kártérítés a jogtalanul okozott kárért fizetendő, kártalanítás pedig a jogosan okozott kárért. A te esetedben valószínűleg kártalanításra tarthatsz igényt. Nézz utána ennek illetve a kisajátítás jogintézményének, nincs kedvem leírni. A kedves előttem szólóknak pedig azt tanácsolom, hogy pusztán jogi kérdéshez jogi tudás teljes hiányában többet ne szóljanak hozzá, mert nem érdemes.
2011. márc. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!