Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 16 évesen hordhatok magamnál...

16 évesen hordhatok magamnál gázsprayt?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és akarok venni egy gázsprayt, és mindig magamnál akarom hordani.. lehetséges ez vagy csak 18 év felett?
2011. márc. 30. 23:09
 1/9 KÁELEF ***** válasza:

Hordjad, csak a sünök ne vegyék észre, használat után pedig töröld le és dobd el.

Ez válasz nem jogszabálykövető volt, csak egy jótanács.

2011. márc. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

vegyél, tartsd zsebben és ha használni kell úgy, ahogy az első mondta, megtörlöd jó alaposan és bedobod valamelyik bokorba, szelektív kukába, csatornába stb.


ne spórolj vele ha "helyzet van", nyomd ki az egészet

2011. márc. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én a sok kobor kutya miatt használnám és elmultam már 50 is. Nekem is szólnának a rendőrök ez miatt. Miért van nálam ilyen?
2011. márc. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nem szólnának
2011. márc. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 KÁELEF ***** válasza:

Nem csak szólnának, hanem még be is vihetnének, a gázsprayt elkoboznák, indulna ellened a szabálysértési eljárás.

A jogszabály szerint 20 grammot meg nem haladó töltetű gázspray-t szaban közterületen hordani. Ez a CN és a CS hatóanyagú spray-k nál olyan 30 millilitert jelent, a benne lévő folyadék fajsúly miatt, könnyebb mint a víz.

Capsaicin tartalmú spray-t, "pepper", pedig egyáltalán nem hordható közterületen, magánterületen tartható.

Más kérdés, hogy a sünök minden gázspray-t fenyegetésként fognak értelmezni és mivel nincsenek tisztában a hatályos jogszabályokkal, el fognak járni ellened.

2011. márc. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nálunk 1 utcával odébb van 1 fegyver bolt, 2-3 ezerért lehet venni 20grammos vagy milis paprika sprayt. mégis mi a fenéért baj az ha valaki önvédelemből hord magánál ilyet? amúgy egyik ismerősőm is 16, és ő minden nap hordja magával a sprayt. mondjuk nekem pillangókésem van :D
2011. márc. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem a városba hadonásznék a gázsprével, hanem tényleg amikor kerekezek ki a kertbe akkor néha kiugrálnak a "mézgakertekből" és falkában vannak ezek a hüle kutyák. Ilyenkor azért nem szeretném ha nekem támadnának, ezért kérdeztem hogy önvédelemből hordhatom magamnál? A késsel nem hiszem h sokra ménnék. Jó lehet h 1-t megböknék ám a másik 3 kiharapna egy-két falatot seggemből.
2011. márc. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*mennék*
2011. márc. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Persze, ez kell a fejednek! 30 évesen meg már gépfegyverrel járkálunk!
2011. jún. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!