Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol találom ezt a csj. Törvény...

Hol találom ezt a csj. Törvényt? SOS!

Figyelt kérdés
Konkrétan:A kiskorú gyámolt gyermek,és a gyámja, nem lakhat életvitelszerűen egy ingtlanban,a vérszerinti édesanyával.!!Illetve lakhat,de akkor a gyámhivatal a gyámot felmenti a gyámtisztsége alól,és a gyermek felügyeleti jogát átruházza az anyára.Ha a gyám,és a gyámgyermek pl.a szomszédban lakást bérel(ne) akkor a gyámság elvétele már nem indokolt.Érti ezt valaki?Létezik ilyen törvény?Mert a gyámhatóság szerint igen.Én három hónapja keresem,és még nyomokban sem találtam ilyen törvényt.Kérlek benneteket aki tud segitsen.Köszi
2011. ápr. 1. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:

itt a Csjt.


[link]


1952. évi IV. törvény


a házasságról, a családról és a gyámságról

2011. ápr. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

kérdésedben foglaltak nincsnek benne (ahogy én tudom) fent behivatkozott törvényben


gyámhatóságnak kell bizonyítania

nekik kell megmondaniuk, hogy mi alapján (mely jogszabályhely alapján) mondják azt, amit


tőlük kérdezd meg


levélben, határozatban biztosan (ha küldtek) beleírták

2011. ápr. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen nincs, teljesen logikátlan és ésszerűtlen, törvényben ilyen szinte biztos, hogy nincs benne, én nem emlékszem. Ügyvédet kérdezz!
2011. ápr. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ezt arra alapozták,hogy a gyám (nagymama)és az édesanya kénytelenek voltak összeköltözni anyagi okok miatt.Mert ugye nem mindegy,hogy 30-35e Ft megmarad,vagy sem.

Én is logikátlannak tartom,de ez egy megtörtént dolog 2011 januárjában a XX gyámhatóság határozata alapján.

A végzésben rengeteg paragrafus van,de én akkor sem találtam erre utalót.

A hab a tortán,hogy a gyámgyermek állam általi megelőlegezett gyermektartását is megszüntette a gyámügy pedig jogerőssen 2012 őszéig a biróság megitélte.Most az anyának újból kell kérvényezni,ami talán több is mint egy év lesz,feltéve ha vissza kapja.Azt sem értem,hogy azt miért kellett megszüntetni?A gyerek nem került ki a családból,ugyanabban a szobában lakik,csak nem a nagymama hanem az édesanya a törvényes képviselője.Szóval elég furcsa rendelkezések vannak.

2011. ápr. 1. 21:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát ha az anyánál van a gyerek, akkor nincs szükség gyámra. Olvasd el a törvény azon részét, hogy mikor kell és mikor lehet gyámot rendelni. Én valami pénzlenyúlási suskust sejtek a részetekről, hogy a nagymama, mint gyám, valami pénzt kaphat így az államtól vagy az önkormányzattól.

De ne már!

Tied a gyerek. Neveld Te. Játszadoztok itt a türelmemmel.

2012. aug. 5. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

balószínűleg azért van a nagymamánál, mert az anya ALKALMATLAN,

akkor meg ne lakjon vele, és ne veszélyeztesse !

2012. okt. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!