Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hanganyag elég bizonyíték...

Hanganyag elég bizonyíték rendőrségen?

Figyelt kérdés

Kölcsönadott pénzröl nem történt írásos forma.

Ha egy telefonon történt beszélgetés rögzítésre kerül,melyben elismeri hogy kapott tölem pénzt kölcsön és nem került vissza,elegendő bizonyíték?

27/L


2011. ápr. 2. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem, mivel az nem biztos, hoyg azóta sem került vissza amióta a hanganyag készült plusz a hanganyagon nem látszik az összeg sem.


Ebben az esetben nem fogadják el szerintem de zaklatás van vagy zsarolás vagy ilyesmi ott elképzelhető hogy igen

2011. ápr. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyébként card le amennyit én már kölcsönadtam a nőmnek aztán semmi látszatja...

Egy fillért se kaptam vissza sose belőle max apróba, olyankor mindíg közös a lóvé csak ha nekem nincs akkor nem az.

2011. ápr. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem valószínű és ez egyébként sem rendőrségi ügy, ugyanis tartozni nem bűncselekmény.
2011. ápr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 TWIO válasza:
Erről szerződést kell írni, amiben tisztázzátok, mennyi időn belül várod vissza a pénzed. Ilyen szóbeli megállapodással nem lehet sokat kezdeni, akkor sem, ha valamikor utána hanganyag is készül néhány részletről. Én úgy vélem, semmilyen eljárás sem kényszerítheti fizetésre, főleg nem azonnali hatállyal.
2011. ápr. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez nem rendőrségi ügy először is, másodszor pedig őszintén nem értem mikor fogják fel az emberek, ha kölcsönt adok, vagy pénzt adok MINDIG írok róla papírt MINDENRŐL, még a saját családtagomban sem bízom ilyen szempontból. Nos ha a másik fél nem vitatja a követelésed, akkor írjatok papírt, melyben meghatározzátok mennyi összeg került átadásra, és mikorra meddig fizetni vissza.
2011. ápr. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocs , de ennek így semmi köze a rendőrséghez! Ez nem bűncselekmény, hacsak nem már azzal a szándékkal kérte, hogy nem adja meg.


Menj közjegyzőhöz és kérj fizetési meghagyást ellene. Az , hogy elismeri elegendő bizonyíték lehet egy polgári perben, ha a fizetési meghagyással szemben ellentmondással él.

2011. ápr. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A Ket. szerint hanganyag írott bizonyítéknak számít, de jegyzőkönyvet kell írni róla.
2011. ápr. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!