Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 2007. januárjában feljelentést...

2007. januárjában feljelentést tettünk, hogy ellopták az autónkat. A rendőrségen kapott iratokkal rögtön mentünk az önkormányzathoz, hogy kivonják a forgalomból. Önkormányzat követeli a lopott autó 2008-2009 év adóját. Mit tehetünk ez ügyben?

Figyelt kérdés
Az önkormányzatnál fénymásolták a rendőrségi adatokat,és akkor ki is vonták.Az ügyintéző még mondta is,hogy a kocsival nem lesz több problémánk....A tettest elkapták a kocsi nem lett meg.
2009. márc. 3. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Hát önkormányzathoz be kell vinni a papirokat, söt, be kell majd jövöre is, mert ennyire nincsenek képben, mi már 3 éve járunk, majdnem hasonló cipöben, / nem lopott kocsi, hanem eladott, 3X könyvelték el, irtúk alá stb....és minden évben jön a csekk, ez magyarország!!!! Készüljetek fel, minden papirt megőrizni, és majd bevinni, nem tudsz mást csinálni!
2009. márc. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A baj csak az,hogy 2007 május óta külföldön tartózkodunk.Nem tudunk csak úgy hazamenni.Miért kell mindig igazolnom azt ami már igazolva volt akkor még személyesen?Akkor azt mondták,hogy az ügy lezárva.Én nem tehetek ez ügyben sehol sem panaszt????
2009. márc. 3. 20:40
 3/10 anonim ***** válasza:
26%
Ha a kocsi jauár 1-én megvolt, az autó adóját a törvény szerint jogosan követeli a hivatal.... Sajnálom.
2009. márc. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

A mi önkormányzatunk honlapjáról másoltam:

"Az adókötelezettség megszűnése:

2. kérelemre szünetel az adófizetési kötelezettség, ha a gépjármű a rendőrhatóság igazolása szerint jogellenesen került ki az adóalany birtokából. A szünetelés a jogellenes cselekmény bekövetkezését követő hónap első napjától annak a hónapnak az utolsó napjáig tart, amelyben a gépjármű az adóalany birtokába visszakerült. Ha a gépjármű nem kerül vissza az adóalany birtokába, akkor a jogellenes állapot bekövetkezésének időpontját követő év utolsó napján az adóalany ezen gépjárműve utáni adókötelezettsége megszűnik."

Azaz, az én olvasatomban, úgy tűnik, hogy kérni kellett volna az adó szüneteltetését.

Talán még nem késő, visszamenőlegesen!

2009. márc. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az autót 2007.januárjában lopták el,és vonták ki a forgalomból.A 2007-es év adója ki lett fizetve.Az önkormányzat a 2008-as év adóját és a 2009-es év fél évi adóját követeli!Vagyis nem jogos a követelés,hisz ha nincs tulajdonban autó akkor nincs miért fizetni vagy rosszul gondolom?
2009. márc. 3. 21:06
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Előzőnek: A kocsit 2007. januárjában jelentették be, hogy ellopták, de a 2008, és 2009-es adót kérik számon... szerintem ez nem jogos.

Írjatok levelet a hivatalnak, minden adattal, amit csak elő tudtok kotorni, a levélen majd látszik, hogy nem a szomszédból jön, hátha valaki elvégzi már ezt a kis munkát.

2009. márc. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
Micsoda forgalom van itt :) közben ketten is megelőztek, tehát az előző, már nem előző, szóval értitek :)
2009. márc. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
2007-ben a rendőrségen kapott iratokkal mentem az önkormányzathoz,hogy vonják ki a kocsit a forgalomból.Az iratokat fénymásolták,és ott kézzel írott kérelmet kellett írnom amiben kértem az autó adó megszüntetését.Vagyis a kérelem meg lett írva,és ki lett vonva a forgalomból..Az adót 2008-as és 2009-es évre követelik.
2009. márc. 3. 21:13
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

Én másoltam az Önkormányzat honlapjáról!


Sajnos, ez ügyben tájékozott vagyok, mivel az én autómat 2007 február 28.-án lopták el, így március első napjaiban csináltam végig ugyanazt a procedúrát, amit Te.

"Az iratokat fénymásolták,és ott kézzel írott kérelmet kellett írnom amiben kértem az autó adó megszüntetését.Vagyis a kérelem meg lett írva,és ki lett vonva a forgalomból.."


Nekem 2007 március végéig, három havi adót kellett fizetnem, azóta békén hagynak. Nálam sem a tolvaj, sem a kocsi nem került elő!


Javaslom, azért írj egy tértivevényes levelet az Önkormányzatnak, amiben megerősíted a tényeket!

2009. márc. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
61%
Irjal nekik egy ertheto levelet, ha ennyire erthetetlenek! Kuldjel el mindent lefenymasolva nekik. Minel elobb.
2009. márc. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!