Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol tehetnénk panaszt az...

Hol tehetnénk panaszt az SZTK-s nőgyógyászra, hogy nem végzi el rendesen a dolgát, sőt, sehogy?

Figyelt kérdés

Anyukámmal történt az eset, hogy bizonyos panaszokkal az orvoshoz fordult, aki vizsgálatok nélkül elküldte, és az egészet a klimaxra fogta (hozzáteszem, csak 42 éves).

Mi a férjemmel addig erősködtünk, míg elment az én magán nőgyógyászomhoz is, aki megvizsgálta rendesen, és kiderült, hogy a tüneteit egy daganat okozza.


Nagyon fel vagyunk háborodva, mert ha azon az SZTKs orvoson múlt volna, Isten tudja, kiderült-e volna időben a baj. Ill. az is felháborít, hogy ha valakinek nincs pénze magán nőgyógyászhoz menni, azt miért kell elküldeni, a szegény embereknek is van joguk az egészséghez, az élethez!


Hova lehetne fordulni? Nem feljelenteni szeretnénk, csak panaszt tenni valamilyen érdekképviseleti szervezetnél.

köszönöm a válaszokat!


2009. márc. 4. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Egészségbiztosítási Felügyelet és/vagy betegjogi képviselő.

2009. márc. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
minden sztk-ban,és kórházban van betegjogi képviselő,ott panaszt tehetsz,és tegyél is,mert ez tényleg durva!!
2009. márc. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek nagyon köszönjük!!!
2009. márc. 4. 19:23
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Én sajnos nem tudom, de már előttem leírtak pár dolgot, az biztos jó.


Csak minden jót szeretnék nektek kívánni, remélem anyukád rendben lesz és nem akkora a baj. Jó egészséget kívánok!

2009. márc. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt vannak országosan a betegjogi képviselők:


[link]


Anyukádnak minden jót és tegyetek panaszt. Sajnos nagyon sokan fogják be a szájukat, mert félnek valamitől, vagy azt hiszik, hogy úgyse lesz eredménye (amiben sok esetben van igazság), de csak ha enyre többen nyitják ki a szájukat, ha valami nem tetszik, akkor fogják az orvosok (és mindenki más) is megfontolni, hogy hogyan dolgozhatnak

2009. márc. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziazstok!

Végül is a panasztételből nem lett semmi, mert az állításunkat semmilyen lelettel nem tudtuk volna alátámasztani.

Így meg anyu szava az orvos és az asszisztens szava ellen, hát...


Mindenesetre köszönöm, hogy szurkoltatok, azóta megvolt a műtét és a szövettan is kész, hála Istennek jóindulatú volt a daganat.

Mindenkinek köszönöm szépen! :)

2009. ápr. 12. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!