Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Önálló bírósági végrehajtó...

Önálló bírósági végrehajtó 600000Ft os tartozás miatt már munka bérből letiltást alkalmaz, viszont most meg 600000Ft ért lefoglalta és árverezni akarja a lakásomat ami 5 milliót ér. Jogszerű ez?

Figyelt kérdés
A végrehajtót nem kötelezi a becsérték megállapítása? ha ezt árverezni kezdi 600000ft ért szíven fogom szúrni a szemét senkiházi trógert.
2011. ápr. 22. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Na várj, mert nem világos: már van egy tartozás miatt munkabérletiltásod, a lakásodat meg egy másik tartozás miatt foglalta le? Vagy ugyanarról a tartozásról van szó?

És már kaptál árverezésről értesítést? Vagy csak arról kaptál értesítést, hogy a földhivatalban bejegyeztette az igényét? Mert ez utóbbi még csak annyit jelent, hogy akkor nyúl hozzá, ha nem tudja beszedni a munkabéredből (amennyiben csak egy tartozásról van szó).

2011. ápr. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen egy tartozásom van, s ingatlan becsérték Közlése a felekkel érdekeltekkel. Ugyanebben az eljárásban folyik a munkabérem letiltása.S a végrehajtó azt mondta ma félfogadáson hogy elárverezi a lakást mert a végrehajtást kérő ezt kérte.Viszont azt nem veszi figyelembe hogy a végrehajtást kérővel a megegyezésünknek eleget tettem és a kamatok összegét már munkámmal kifizettem amire tanuk is vannak de ezt a végrehajtást kérő is írásban igazolta. Az egész ügy egy kölcsön szerződéssel kezdődött, hogy kölcsön adott 1200000Ft 90 napos visszafizetésre kamatok nélkül, ezt nem tudtam teljesíteni ezért követel tölem + 600000Ft kamatokat is . végül is 180 nap alatt visszaadtam a töke részt 1200000Ft ot a kamatot 600000Ft értékben ledolgoztam nála, amit el ismer a végrehajtást kérő,mégis folyik a munkabéremre a letiltás na és most meg a lakásom árverezése végképp kiütött. A bíróság nem tesz semmit sem az ügyben,kérelmeimet elutasítja , tanukat meg nem hallgatja, vagy a bíró is az ügyvédek is a végrehajtók is közösen benne lehetnek az uzsora szerződésben ? Már erre is gondolok.
2011. ápr. 22. 20:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát ha tényleg elakarják árverezni akkor fogd meg és gyújtsd fel.Én biztos nem engedném hogy elárverezzék a lakásomat amit x éven át fizettem a banknak és mert a k..g kormány intézkedései miatt nem tudom fizetni a hitelem mert megszűnt a munkahelyem stb.(Nincs hitel tartozásom de ha lenne én nem hagynám hogy elárverezzék)


Amúgy milyen hitelt vettél fel hogy 600ezer forint kamatot kérnek még tőled?

2011. ápr. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szia,én 600 ezer ft hitelt vettem fel,a kamat 7 év alatt 1millio 200ezer.+nem tom még mennyi a végrehajtó dija.

de nnekem nincs semmi a nevemen,és nincs is semmim.

2012. ápr. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!