Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy felnőtt egy gyereket...

Ha egy felnőtt egy gyereket (nem rokont) megforgat hajánál fogva (el se esik) az mivel büntetendő? (8 napon belül gyógyuló könnyű testi sértés)

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 20:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Kéztöréssel, mert ha az én gyerekem haját rángatná, úgy eltörném a kezét, hogy az életbe nem fogna azzal semmit többet.
2011. máj. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Most nem magyarázkodok,de légyszíves normális válaszokat.
2011. máj. 2. 20:53
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt pedagógusként, vagy más közfeladatot ellátó személyként csináltad akkor egész más beminősíteni, mint ha csak úgy az utcán. Ha egy picit kifejted jobban, tudok segíteni, bár nem vagyok jogász.
2011. máj. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én nem hivatalos személy vagyok(de nem én vagyok az elkövető)de az elkövető is természetes személy.
2011. máj. 2. 21:07
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

170. § (1) Aki más testi épségét vagy egészségét sérti, ha a sérülés vagy a betegség nyolc napon belül gyógyul, a könnyű testi sértés vétségét követi el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Ha a testi sértéssel okozott sérülés vagy betegség nyolc napon túl gyógyul, az elkövető a súlyos testi sértés bűntettét követi el és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(3) Ha a testi sértést aljas indokból vagy célból, továbbá ha védekezésre vagy akaratnyilvánításra képtelen személlyel szemben követik el, a büntetés bűntett miatt könnyű testi sértés esetén három évig, súlyos testi sértés esetén egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés.


(4) Bűntettet követ el, és egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő az elkövető, ha a testi sértés maradandó fogyatékosságot vagy súlyos egészségromlást okoz, illetőleg, ha a súlyos testi sértést különös kegyetlenséggel követi el.


(5) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a testi sértés életveszélyt vagy halált okoz.


(6) Aki a súlyos testi sértést gondatlanságból követi el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel, a (4) bekezdésben meghatározott esetben három évig, életveszélyes sérülés okozása esetén öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(7) Az (1) bekezdésben meghatározott vétség elkövetője csak magánindítványra büntethető.

2011. máj. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha a gyerek szülei ezt hagyják,akkor semmi.
2011. máj. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez még önmagában nem testi sértés, de a körülményektől függően más lehet.
2011. máj. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
mi lehet még?Azelkövető 74 éves.
2011. máj. 5. 14:09
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Azta 74? Engem forgasson meg 74 évesen xD Miért nem lett lábon rúgva? xD
2011. máj. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez így kevés bővebb történet kellene, akár lehet tettleges becsületsértés, testi sértés azért nem, mert sérülés abszolút nem keletkezik, a hajhúzás nem sérülés. Más lenne a helyzet, ha mondjuk a haja ki is jönne, és a fejbőre is esetleg sérülne.
2011. máj. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!