Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit mond a nemzetközi jog a...

Mit mond a nemzetközi jog a következő helyzetről?

Figyelt kérdés

Egy tőlem független ország területére odaküldöm a kommandósaimat/ titkos ügynökeimet, akik mindenfajta tárgyalás, bírósági döntés stb. nélkül agyonlőnek valakit, aki ugyancsak nem az én országom állampolgára.


Osama halála ihletett meg ugye.


2011. máj. 4. 14:11
 1/5 A kérdező kommentje:
A jogi oldala érdekel a dolognak.
2011. máj. 4. 14:12
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az erősebb kutya baszik.
2011. máj. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha megfelelő szerződések vannak a két állam között, akkor a nemzetközi jog nem szól bele. Pakisztán pedig Amerika szövetségese(bár gyakran ez nem látszott). Szerintem ők már tisztázták a dolgok diplomáciai részét. Egy független állam megengedheti egy másiknak, pl. Magyarországnak joga LEHETNE megengedni, hogy a kínai hadsereg megöljön Budapesten egy kínai maffiózót, csak valószínűleg a szövetségeseinkkel már aláírtunk pár dolgot, ami ezt megakadályozza.
2011. máj. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó sok éve izraeli titkosügynökök elrepültek Argentínába, és elraboltak valami magas rangú volt nácit, akit Izraelben ki is végeztek. A világ csúnyán nézett.

Egy ilyen Oszama-féle kivégzés bármelyik civilizált országban büntetendő (kéne legyen). A helyes eljárás az lett volna, hogy elfogják és (nemzetközi) bíróság elé állítják. De az veszélyes lett volna, blabla.

Ahogy egy előttem szóló írta: "Az erősebb kutya baszik."

2011. máj. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! (Elsősorban a másodiknak!)
2011. máj. 6. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!