Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nem irtam ala semmifele...

Ha nem irtam ala semmifele papirt, es kitettek kepeim (model vagyok) egy sitera, akkor beperelhetem a fotost?

Figyelt kérdés

Nem igazan ertek az ilyen ugyekhez, es sajnos nem tudom h az igazsagszolgaltatas mennyire itel igazsagosan.

Nemreg kezdtem bele a modelkedesbe is, es egy fotos csinalt kepekt, amik ugy volt h felkerulnek egy oldalra, miutan megbeszeljuk h melyik kepeket teszi fel.

Megcsinaltuk a kepeket ruha + alsonemube. S minden ok lett volna, de en pont elutaztam s mire hazajottem mar mindenhova kitette azokat a kepeket amiket o jonak latott. Viszont en nem akarom azokat megjeleniteni.

Kertem szepen is h vegye le, es nem akarja, sot mar nem is valaszol.

Mit tehetek h szedje le?


2009. márc. 9. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tanulság: Nem mindegy milyen fotós előtt vetkőzöl.

Egy profi fotós megállapodás nélkül nem csinál képeket.

Ha modell akarsz lenni, akkor tanulj belőle, hogy papír, ügynökség nélkül soha, ha fizettetni akarnak valamit soha.

Épp a te érdeked lett volna, hogy írásban megállapodjatok, hogy mire használhatja fel a képeket.

Beperelheted. Vallomás vallomás ellen. Ő mondhatja, hogy szóbeli megállapodás volt köztetek,te nem tudod cáfolni.

2009. márc. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Menjel el egy ugyvedhez, es kerdezd meg. Esetleg kerdezd meg az irodat, akiknel dolgozol. Vagy privatban modellkedsz?
2009. márc. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
igen mostmar tudom h mi a helyzet, es tanultam ebbol, de leszeretnem nagyon venni azokat a kepeket. Csak felek h a vegen ugyved s minden s meg en fizetek ra. Vagy hamisit papirt, s akkor grafologus ez az, megint ..nem is eri meg a vegen.
2009. márc. 9. 14:39
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Írj az oldal üzemeltetőjének, hogy te vagy a fotókon, és nem járultál hozzá a közzétételhez,és ha nem veszik le bepereled őket.

Le fogják venni!

2009. márc. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Simán törvénysértést követett el a képek publikálásával, szerintem gyorsan elintézték volna a leszedetést, ha jogi útra viszed, vagy akár csak megfenyegeted vele. Akár még kártérítés is bejátszhatott volna polgári peres úton, ha meg szerződést hamisít, azzal még jobban megüti a bokáját. Minimum egy felfüggesztett.
2020. dec. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!