Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyéni vállalkozás adózása?

Egyéni vállalkozás adózása?

Figyelt kérdés

Vállalkozást szeretnék indítani, bejelentett munkahelyem van.

Ebben az esetben, ha magam minimális összeggel 4 órába jelenteném be akkor milyen adózásra kell számítanom?


Hol tudom konkrétan megnézni, hogy milyen tevékenységeket tudok folytatni a szakmámmal?


Tudom, hogy van egy TEÁOR jegyzék, de hogy tudok ebben böngészni?


A válaszokat előre is nagyon köszönöm!


2011. máj. 9. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt nem valószínű, hogy bárki is meg tudja neked itt pontosan mondani, ez nem ilyen egyszerű, kell vállalkozó igazolvány, az adózást pedig millió egy szempont határozza meg. Úgyhogy fordulj ügyvédhez!
2011. máj. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod :)

Bíztam benne, hogy valami könyvelő is látogatja ezt az oldalt. :)

2011. máj. 10. 09:57
 3/5 anonim válasza:

Semmi törvénytelen dolgot nem csinált, hogy ügyvédet keressen.:)

e-rodahaz.hu

online-iroda.hu

Az első megadott cím hírlevele és blog ajánlott. A keresőbe írd be a kft alapítást vagy a vállalkozás alapítást, hátha segít.

Milyen területen akarsz vállalkozó lenni?

2011. máj. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kell ahhoz törvénytelen dolgot csinálni, hogy ügyvédhez kelljen menni, sőt ha amint te írtad pl kft-t akar létrehozni kikerülhetetlen az ügyvéd, ugyanis csak ő adhatja be az ahhoz szükséges cégbejegyzési kérelmet...
2011. máj. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor, hogy valami használhatót is írjak utánanéztem neked pár dolognak, meg ami még fejből eszembe jut: egy személyként indíthatsz egyéni vállalkozást, egyéni céget, kft-t vagy rt-t.

Az egyéni vállalkozás indításához vállalkozói engedélyt kell kiváltani, okmányiroda(úgy tudom) intézi, és felvilágosítást is adnak elméletileg, hogy melyek azok a tevékenységek, amik mondjuk szakképesítés igazolásához vagy hatósági engedélyhez vannak kötve.

Az egyéni vállalkozás adózhat vagy az általános szabályok szerint (személyi jövedelemadó) vagy bizonyos feltételekkel választható az egyszerűsített vállalkozói adó(eva), ennek feltétele, hogy legalább már két megelőző évben működjön és bevétele a éves 25 millió ft-t nem haladhatja meg, sem megelőzően sem később. Az, hogy melyik adózás választása adott esetben a kedvezőbb mint írtam általában szakember, ügyvéd/adójogász tudja megmondani.

2011. máj. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!