Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Utcán karikás ostor viselése...

Utcán karikás ostor viselése tiltott?

Figyelt kérdés
Csak érdeklődésképp, mert tudtommal nem minősül fegyvernek.
2011. máj. 12. 12:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, mert félelmet kelt azokban, akiket jól el kéne verni vele. :)
2011. máj. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Fegyvernek nem, legfeljebb kozbiztonsagra kulonosen veszelyes eszkoznek, ami szabalysertes es penzbirsaggal sulythato, plusz elveszik es nem adjak vissza.

De ha szurkemarha csorda van a kozeledben akkor lehet, hogy kidumalhatod. :)


Jogilag a fegyver a lofegyvert jelenti, a 'felfegyverkezve" pedig lehet mas eszkozre is ertheto ha azzal elkovetnek szemelyelleni eroszakot, de az sincs kapcsolatban a fegyvertatasi torvennyel.

2011. máj. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de ne csodálkozz, ha rád hívják a rendőröket és jogtalanul elvisznek.
2011. máj. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Ezt találtam:



A 175/2003. Kormányrendelet tartalmazza azokat az eszközöket, amelyek a közbiztonságra különösen veszélyesek, amelyek a következők:


az olyan szúró- vagy vágóeszköz, amelynek szúró-hosszúsága vagy vágóéle a 8 cm-t meghaladja, továbbá a szúróhosszúság vagy a vágóél méretétől függetlenül a dobócsillag, a rugóskés és a szúró-, vágóeszközt vagy testi sérülés okozására alkalmas egyéb tárgyat kilövő készülék (különösen: íj, számszeríj, francia kés, szigonypuska, parittya, csúzli);

a jellegzetesen ütés céljára használható és az ütés erejét, hatását növelő eszköz (különösen: ólmosbot, boxer);

a lánccal vagy egyéb hajlékony anyaggal összekapcsolt botok, nehezékek;

az olyan eszköz, melyből a szem és a nyálkahártyák, illetve a bőrfelület ingerlésével támadásra képtelen állapotot előidéző anyag permetezhető ki (gázspray);

az olyan eszköz, amely az utánzás jellege és méretarányos kivitelezése miatt megtévesztésre alkalmas módon hasonlít a lőfegyverre (lőfegyverutánzat);

az olyan eszköz, amely elektromos feszültség útján védekezésre képtelen állapot előidézésére alkalmas (elektromos sokkoló);

az olyan eszköz, amely a zárszerkezetek illegális kinyitására vagy feltörésére szolgál (különösen: álkulcsok, mechanikus vagy elektromos elven működő zárnyitó szerkezetek);



Ebben a felsorolásban nincs benne.

2011. máj. 12. 12:46
 5/18 anonim ***** válasza:
33%

pontosan úgy van, ahogy 3. írta


birkaemberek kihívják a sündőrt és ő meg teszi a dolgát, jó alattvaló...

2011. máj. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"a jellegzetesen ütés céljára használható és az ütés erejét, hatását növelő eszköz"


Szerintem ebbe bele lehet venni, es ha a rendor akarja akkor bele is veszi.

2011. máj. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Hmm... igaz lehet, bár a példák között boxer és vipera van.
2011. máj. 12. 12:50
 8/18 anonim ***** válasza:
39%
nemtudom, de én pofánröhögnélek!
2011. máj. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A felsorolas nem teljeskoru, ott is van, hogy "kulonosen", azaz ezek lehetnek a legnepszerubb dolgok, de minden ami beleillik a leirasba. :)

En mar kaptam 20 ezres penzbirsagot 6 cm pengehosszusagu kesert, csak azert mer rugos volt, nem sima kezzel nyitos. Pedig ajandekba kaptam, es nem is oreg neniket mentem lemeszarolni vele. Ez van.

2011. máj. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
Már csak azt kellene tudni,ha betyár ruhában vagy és úgy van nálad karikás ostor,akkor tiltott fegyverviselésnek minősül-e. Vagy az is félelmet kelt manapság? :)
2011. máj. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!