Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tapasztalt valaki forgótáras...

Tapasztalt valaki forgótáras gázpisztolyok terén? Milyet érdemes venni, esetleg milyet nem?

Figyelt kérdés
2011. máj. 15. 18:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem egy Röhm RG89s van. Valami 30e körül vettem, megbízható, jól rejthető, és gumibarát!

[link]

2011. máj. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp forgótárasat vegyél, megbízhatóbb és folyamatosan betárazva lehet tartani. 5-6 töltény pedig a legtöbb kezelhető szituációra elég (max 2 támadó). Azt is vedd figyelembe, hogy a gáztöltények nem az éleslőszerek minőségi standardjai szerint készülnek ezért 20-ból egy rossz. Inkább húzd meg a ravaszt kétszer, minthogy elakadjon az automatád. A hatás garantált: haver bevállalta, hogy kipróbálhatom rajta 5 lépés távolságról. 5 mp. "ez nem hat" után 3 órán keresztül csúszva-mászva püfölte a padlót fájdalmában. Amúgy egy HW88 airweightem van, minőségi és könnyű(cipelésnél nagyon nagy plussz, mert hiába van jobb ha lusta vagy magadnál tartani.)
2011. máj. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 doboszoli ***** válasza:

Valóban, az Rg-vel, és a HW-vel nagyon nem nyúlhatsz mellé.

Ezeken belül a típus buxafüggő. Talán legolcsóbb az Rg 59N,

újan huszonezer forint. Csak újat vegyél, a használt lutri, még akkor is ha "csak kipróbálva volt, 3 lövéssel.(tokrepedés, dobrepedés, kráteres kakas, stb)

Az olasz, és török felejtős.

Csak megjegyzem, hogy a belinkelt fotón az "n" típus látható, ami nem gumizható dobból.

Érdekes a 2. komment is, ha 5 lépésről lőttél, és 5 mp kellett a hatáshoz, egy késsel feléd rohanó támadó esetében, hát én nem kötnék veled életbiztosítást alkuszként.

2011. máj. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát ezaz, nem egy életbiztosítás. Mert tényleg kb. 5mp. volt ameddig magatehetetlen lett a fájdalomtól.
2011. máj. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Első válaszoló.

Valószínü nekem is ez lesz.

A Röhm RG89s és a Röhm RG89n közt mi a különbség?

2011. máj. 16. 01:19
 6/11 doboszoli ***** válasza:

Az "s" típus gumibarát, ami annyit jelent, hogy a dobba betuszkolható a 8,2-es, ill a 10 mm-es gumilövedék, ami az akasztók "szellőssége" miatt kilőhető. Jelenleg nem kapható

újan. Használtan meg felejtős, mert mivel nem gumizásra készült, nem tudni mennyit volt gumival "megerőszakolva".

Gáz+gumizhatónál esetleg az Alfa G-30 jöhet számításba, az bírja a tesztek szerint a nyúzást.

Szal, azt kell eldöntened, mire kell, meg hogy ragaszkodsz-e a gumizáshoz.

Viselésre(bár szabályellenes) az ilyen öszvér megoldás megfelelő, bízva, hogy a rend éber őrei nem néznek bele a dobba egy esetleges ellenőrzéskor.

Ha portavédelemre kell, akkor Keserű Béla eleve gumizásra készült fegyverei. (Omerta, Onesta, Dragon? Home Defender)

Ezek egyébként sokkal hatékonyabbak a mezei gáznál, bár több gyakorlást igényelnek. Száz joul körül teljesítenek, ami megfelel egy lórúgásnak, bekapva kettőt felsőtestbe, nem nagyon van válasz...

Még amivel számolj! A gumisnál, (ami arra készült), úgy van kitalálva az energia, és a lövedék keménysége, hogy ne csusszanhasson be a testüregbe, ám közelről képes csontot törni. Az öszvéreknél ez nem garantált, és sok kínos magyarázkodáshoz vezethet.

Ha van kérdésed, segítek.

2011. máj. 16. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: tegnap 20:35


Persze, rá is van írva, de az volt "kéznél" és kinézetre tök egyforma az "S", és az "N", így illusztrációnak teljesen megfelelő!

:)

2011. máj. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 05:35


Én meg úgy tudtam, hogy az RG89s pont gumizásra készül, ebbe a lökött országba, ahol a szerelt gumilőszeres be van tiltva!

A dobot nem károsítja a 8,2-es gumigolyó, simán belecsúszik. Kilövéskor pedig szépen "átbújik" az akasztó alatt, és egyben is marad. Tűrhető szórásképet ad.

:)

2011. máj. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 doboszoli ***** válasza:

Nem arra készült, csak alkalmas rá.

Előnye, hogy ha közterületen viseled gumizva, nem biztos, hogy lebuksz vele.

Hátránya, hogy a kis lövedékátmérő, az ismeretlen keménység, egy izmosabb (pl. lila Lapua) tölténnyel kombinálva, könnyen becsusszan a testbe. Bár, ha az életed múlik rajta, akkor nem szempont.

Hozzáértő iszapszemű ráják szerint, a 8,2-essel kell gyakorolni, akcióra a tízest tartogatni.

Nekem egy 18mm-es Onesta figyel az éjjeli szekrényen, csendesen várva, hogy szolgálatba léphessen.

2011. máj. 17. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 05:42


De a Keserű féle fegyvereket nem viheted ki (hivatalosan) az utcára!

2011. máj. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!