Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rokkantnyugdíj - aki már évek...

Rokkantnyugdíj - aki már évek óta rokkantnyugdíjas, annak most újra kiszámolják a szolgálati idejét?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy ha jól tudom, az egyetemi éveket most már nem számolják bele, de az én időmben még bele számolták. Most akkor visszamenőlegesen át fogják számolni az egészet?


Vagy ez csak a jövőbeli nyugdíjasokra vonatkozik?


2011. máj. 16. 10:14
 1/10 anonim ***** válasza:
viszamenőleg sztem már nem tudják,meg majd az AB sem engedi mint a külön adót...
2011. máj. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hát bárcsak úgy lenne, mert mégse mindegy az az 5 év ...
2011. máj. 16. 10:45
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik, nagyon kevés embernek lesz meg a szolgálati ideje, mire eléri a nyugdíj korhatárt.

Én 42 év 51 nap szolgálati időt szereztem, munkával, járulékfizetéssel. 32 év ledolgozott idő után egyetlen fillér nyugdíjat se kapok. Az 1997-es új nyugdíjtörvénnyel elvették a pénzem. Azóta a helyzet 100x rosszabb lett.

Ma kaptam ezt a hírlevelet, talán találunk benne előbb utóbb valami hasznos infót.

[link]

2011. máj. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
és hogy lehet az h semmit nem kapsz nyugdíjként? azért az nagyon durva, mert ismerek olyat is, aki alig pár év szolgálati idővel is kap valamennyit
2011. máj. 16. 11:46
 5/10 anonim ***** válasza:
A 42 évből 32 évre nem kapok semmit.Ha egy évvel idősebb vagyok, még a '76-os nyugdíjtörvény alapján mehettem volna nyugdíjba.Így 50000 Ft lett volna a kezdő nyugdíjam.Mivel hatályba lépett az 1997-es Nyg törvény, 12000 Ft-ot kaptam, azt is csak méltányosságból.Évekig pereskedtem a Nyd intézettel. Ekkor tanultam meg, hogy nagyon figyelni kell a jogszabály változásokra ami engem érinthet.A te esetedben az állam fizeti utánad a Nyd járulékot? Mert csak akkor számít szolgálati időnek a leszázalékolt időd.
2011. máj. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

hát bevallom, erre nem is gondoltam, hogy a leszázalékolt idő minek is számít? de most h mondod, tényleg érdekes kérdés, hogy ez csak úgy elvész a semmibe vagy szolgálati időt jelent ... fogalmam nincs, de arra tippelnék, h nem fizetnek utánam semmit, csak egészségügyileg számítok biztosítottnak


de kinek és mi után kéne fizetnie, hogy szolgálati idő legyen? tényleg fogalmam nincs


fogalmam nincs arról se, hogy akkor ha elérem az öregségi határt, akkor megint átszámolnak mindent vagy marad ugyanez az összeg? hát egy vagon jó kérdés merül fel


na demit te írsz, hát sztem a nyugdíjigazgatósággal pereskedni kb képtelenség, hát csak ők lehetnek nyerő pozícióban, na de te tudod persze

2011. máj. 16. 12:21
 7/10 anonim ***** válasza:

A kérdéseidre egyértelmű választ kaphatsz, ha a kérdéseid leírod és AJÁNLOTT(!) levélben elküldöd a Nyd intézetnek.

Ha személyesen bemész, akkor is korrekt információt kapsz.Ajánlott levélben azt is kikérheted, mennyi szolgálati idővel rendelkezel eddig.

2011. máj. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
na most már kíváncsivá tettél ....
2011. máj. 16. 13:34
 9/10 anonim ***** válasza:
a leszázalékolásban telt idő nem számít bele a szolgálati időbe ez tuti...
2011. máj. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát sztem se, csak így akkor nagyon durva, h tegyük fel 20 év múlva is majd csak ennyivel számolnak az öregséginél
2011. máj. 17. 07:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!