Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tartás elmulaszása, kiskoruves...

Tartás elmulaszása, kiskoruveszélyeztetése jogerős bírói ítéletben, börtönbüntetés vagy tulajdonjog elárverezés?

Figyelt kérdés
1 1/2 éve tartott a válóperünk, mai napon lett kaptam meg a jogerős a bírói ítélet,a hátralékos gyerektartás 255 ezer ft és végrehajtható. Van egy közös lakásunk(mai értéke kevesebb,mint a rajta lévő hitel) amiből az apa kizárt minket több,mint egy éve,zárat cserélt. 50-50% a tulajdonjog.felhalmozott rengeteg hátralékot,nem fizet sem lakáshitel részt,sem gyerektartást,sem rezsit(közművek kikapcsolva)A gyerektartást mindenképpen végrehajtatom,reggel rendőrségi feljelentést teszek.Volt valaki hasonló cipőben? milyen megoldást lehet egy ilyen lehetetlen helyzetre találni,ahol az alkohol miatt már józan állapotban beszélni sem tudok a volt férjjel,bár sokszor megpróbáltam és bejelentett munkahelyről kilépett,hogy ne legyen miből levonni a gyerektartást..
2011. máj. 19. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs munkahelye,akkor miből hajtatod be? Ha a lakáson hitel van,akkor ha ráterhelik a tartozást, a bank felmondja a hitelt. Elárverezik a lakást,először a bank és a végrehajtó részét fizetik ki, ami marad,az lesz a tied.
2011. máj. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ebből pénz elég soká lesz,ezt elhiheted.Két éve ebben a cipőben vagyok.Mivel nincs munkahelye,igy a végrehajtóhoz kell menned.Persze ott 6 hónapig fog "jegelődni" az ügy,mire a végrehajtó sziveskedik adni egy igazolást miszerint nem behajtható.Evvel a területi gyámhivatalhoz menj el,és kérd a megelőlegezést.Ha banki tartozás van az ingatlanon annak lőttek, mert a bank viszi ha nincs fizetve.A rendőrségre hiába mész,ha nincs munkahelye bűncselekmény hiányában megszüntetik az eljárást, elöbb utóbb.Főleg ha igazolja,hogy önhibán kivűl állásnélküli.Szóval ez egy ördögi kör,nekem elhiheted.
2011. máj. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Rendőrségre a gyerektartásért szerintem felesleges menni, nem tudnak mit csinálni. Ill. azt tudod elérni, hogyha továbbra sem fizet, akkor büntetőeljárást fognak ellene kezdeményezni, de ez nem jelenti azt biztosan, h fizet. Ha bemész a bíróságra panasznapon, és elmondod, h mi a problémád,akkor segít egy fogalmazó megírni neked a kérelmet, h kéred az államtól a gyermektartásdíj megelőlegezését, mert a kötelezett féltől behajthatatlan vagy csak később hajtható be a tartásdíj. Ez után az állam fizet neked, és ő próbálja valahogy behajtani a pénzt a volt férjedtől, mert akkor már "neki" és nem neked tartozik. Erre azért van lehetőség, mert a gyermek jogai az elsődlegesek. Sajnos sok ilyen esetet hallgattam végig :( (ha nem volt pontos a megfogalmazásom, akkor bocsi, de én ezt látom a legjobb módnak)
2011. máj. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezek után csodálod h alkoholista lett? Ha ki akarod forgatni mindenéből még jó hogy nem együttműködő! Fogadjunk h a válást is te kezdeményezted.
2011. máj. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Utolsó válaszadó! Senki nem írta azt, hogy a férj ezért lett alkoholista. Ha van egy közös ház, és közös gyerek, az egyértelműen azt jelenti, h mindkét fél élhet benne, de ha az egyik kizárja a másikat(lényegtelen, h miért), akkor ő követ el hibát. Ha van egy közös gyerek, akkor az ő nevelésébe köteles mind a két szülő beleadni az ezzel járó költségeket. Szerintem ez nem kisemmizés! Vagy szerinted az anyuka mondja azt a gyereknek, h na ma csak reggeli,ebéd van, vacsora nincs, mert anyu csak 2 étkezést tud finanszírozni, apu viszont egyet sem. Tudom, h ez nem ilyen egyszerű, de szerintem lényegtelen, hogy a szülők miért válnak, az a lényeg az, h egy kisgyereknek étel, ruha, tanszerek kellenek, és amikor a gyerek megfogant,akkor ketten voltak ott, ha valaki elég felnőtt, h gyereke legyen,akkor legyen ahhoz is elég felnőtt, h megértse,h mi a gyerek érdeke.
2011. máj. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

13:33

Szép kis sablonszöveg, de a valóságban gyakran az van, h a nőnek van hová mennie és a gyerek fenntartása sem jelentene gondot (mivel sokszor pont azért válik, mert már megvan az új apajelölt) és mégis kiköveteli a tartásdíjat az extől kitúrja őt a közös lakásból holott ez gyakran egy gyengébb anyagi helyzetben lévő ffinél az elcsövesítését jelenti. Nem is beszélve arról a megaláztatásról amin ilyenkor a ffinek keresztül kell mennie hogy az ő érdekei nem számítanak, neki nincsenek jogai csak kötelezettségei, és ővele bármit meg lehet tenni. Elég szomorú hogy manapság a tv-ek lehetővé teszik a ffiak kisemmizését, és elég undorító az, aki ezzel vissza is él.

(Hogy itt most konkrét esetben erről van-e szó azt én nem tudhatom, úgyhogy akinek nem inge értelemszerűen nem veszi magára.)


Sajnos az ilyen tv-ek miatt nem születik elég gyerek hiába találnak ki újabb meg újabb kedvezményeket a gyerekes nőknek, az igazság az, hogy manapság egy ffinek semmi előnye nem származik abból, ha megnősül, gyereket csinál, hátránya viszont annál inkább ugyanis innentől kezdve Damoklész kardjaként lebeg a feje felett az h a felesége/nője kisemmizi. Ez nagyon nem jó így.

2011. máj. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

14.29-es

-Kisemmizés???Te neked van fogalmad,hogy mire egy anya megkapja az első gyerektartás részletet,mennyi idő telik el?

Ha egyáltalán kap!!!!És addig??Ki segit???Hová tud fordulni??Elárulom,sehová.13.700 Ft családi pótlék,és "jóccakát"Ennyi.Talán ha szerencséje van,akkor a helyi önkormányzat egy pár ezer forintos segélyt félévenként ad.Talán.Megelőlegezés? 6 hónapig ücsörög rajta a végrehajtó,majd 1-2 hónapig a gyámügy,tehát mire pénzt lát,egy jó pár hónap pénztelenűl.

Kedvezmények a nőknek? Elárulnál legalább egyet?A családi pótlékon kivűl persze.

2011. máj. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
14:29-es, lehet, h te ezt sablonnak érzed amit írtam, de sajnos ez a valóság. Jó pár órát ültem végig a bíróságon családjoggal kapcsolatos ügyeket hallgatva. Vannak kivételek, persze, h vannak. Vannak olyan férfiak akik bíznak a nőben,akit szeretnek, vagyonnal- házassági szerződés nélkül- kötnek házasságot. 2 gyerek után őket teszik ki a házból, kemény pénzeket fizetnek a volt feleségnek a gyerekek után, és közben az új férj (esetleg a volt szeretőből lett új férj) meg beköltözik a házába. Volt ilyen az én ismerősi körömben is, de nem ez a tipikus, hanem az, hogy a felek közösen döntenek a gyerekről, közösen szereznek vagyontárgyakat, aztán mégsem működik a dolog, elválnak. És a nőre marad a gyerek, mert a férj nem is próbálja meg a felügyeleti jog megszerzését. A válások 90%-a olyan durva a tárgyalóteremben, h szerintem 18-as karikát kellene rátenni, ha tévében leadhatnák. Nem mondhatom, h mindig a nő, mindig a férfi a hibás, mert többnyire mindkettő az, de engem abszolút nem érdekelnek ez esetben a felnőttek, mert nem ők a lényegesek, hanem a gyerek, aki nem tehet arról, ami körülötte történik. Utálhatom én a volt férjem, a volt feleségem, de a gyerekemen bosszút állni nem tisztességes. És ha annyira azt szeretnéd hallani, h a nők a hibásak, hát akkor mesélek egyet a családomból, igaz itt a férfi mellé állt az a "csúnya-gonosz tv". Fiatalon összeházasodott szegény lány, szegény fiú (utóbbinak volt egy kicsi háza), nem kötöttek h.szerződést. Hamar megérkezett a gyerek. Amikor a kicsi 4 éves volt a feleség úgy döntött, h ő még nem élt, elkezdte szórni a pénzt, a gyereket a férjre hagyta, bulikba járt, és aztán talált egy szeretőt. Közölte, h neki szabadságra van szüksége, ezért elköltözött a gyerek nélkül otthonról a pasijához. 6 hónapig nem is nézte meg a gyereket, hetente egyszer hazatelefonált neki. Aztán fél év múlva eszébe jutott, h nem kell az új pasi, de kell a férje és a gyereke. A férj addigra beadta a válópert és a gyermekelhelyezési keresetet. A feleség akarta volna a házat, gyereket. Végül a férjé lett a felügyelet és a ház.
2011. máj. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

21:02

Ok ez elég meggyőző. Én amúgy nem írtam hogy mindig a nők a hibásak, természetesen sok esetben a ffi is hibás h nem tudnak kijönni ill a nő nem érzi jól magát a kapcsolatban. De azért statisztikailag gyakoribb, h a nők kezdeményezik a válást.


16:26


"6 hónapig ücsörög rajta a végrehajtó,majd 1-2 hónapig a gyámügy,tehát mire pénzt lát,egy jó pár hónap pénztelenűl."


De általában mégis megússza valahogy: van hol laknia, és annyi pénze is van ami az életben maradáshoz kell. Ellenben a ffinek sokszor nincs: családi pótlékot sem kap és gyest sem semmit se ráadásul mehet a híd alá.

Gyermekelhelyezésnél pedig a bíróság anyapárti tehát még az sincs h "na jó akkor majd én nevelem".

Ffinek ráadásul nincs meg az a lehetősége mint a nőnek h másik párt találjon pénz, lakás nélkül.


Elég csak a hajléktalanok nemét nézni: kb 10% a nő 90% ffi. Tehát egyértelműen a ffiak vannak rosszabb helyzetben.

2011. máj. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
11:27 -es válaszolónak üzzenném,hogy nem lát bele egy adott házasság megromlásába,ne alkosson véleményt a történetről fogalmad sincs!! Vajon miért én dolgozom 2 munkahelyen,miért én húzom meg magam a gyermekkel ROSSZABB körülmények között,miért én vittem el az apjához a gyermeket,hogy lássa az ajtóig,mert ő nem jött el érte és vajon miért az apa ellen indulnak ilyen olyan szabálysértések és feljelentések?! Ha nem próbáltam volna megmenteni a házasságomat,most gazdagabb lennék kb. 2 millió forinttal. Ha valaki tanácsot kér,nem kell egyből lehúzni,az téged minősít!!!
2011. máj. 20. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!