Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Zsarolásnak minősül-e, ha...

Zsarolásnak minősül-e, ha tárgyi javakért elállok a feljelentéstől?

Figyelt kérdés
2011. máj. 22. 18:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
ne keverjétek össze a vesztegetést és a zsarolást.
2011. máj. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

a rendőrök bagatelizálnak, a történés:

kiskorú veszélyeztetése

-könnyű testi sértés

-magánlaksértés

-rongálás.

le akartak rázni , azt hitték nem megyek el látleletet vetetni.Időpontot kaptam, amikorra be kell vinni a látleletet.

A rongálást lefényképezni másnap is csak többszöri telefonálásra jöttek ki,mert akkor épp nem volt fényképezőgépük a kocsiban.

2011. máj. 22. 19:56
 13/15 anonim ***** válasza:
Annak.
2011. máj. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
ilyenkor úgy kell megkérdezni a másikat, hogy hogy tudnátok megegyezni az ügyben és ilyenkor ő szokott felajánlani valamit. ha már ő ajánlja fel, onnantól kártérítésnek számít. Tehát összefoglalva, amikor felhívtad el kellett volna mondani neki, hogy mit csinált, ennek milyen következményei lehetnek és hogy-hogy tudnátok ezt megbeszélni, hogy lehetne megegyezni.
2011. máj. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, közbe beszéltem egy ügyvéddel, azt mondta, mivel sem fenyegetés, sem erőszak nem történt, nem minősül annak.

Aminek még utána néztem, az esetlen a passzív kategóriája ennek, amikor csak egyszeri alkalomról van szó, passzív elállással, és ez még nem büntetendő.

2011. máj. 22. 22:42
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!