Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nyerhetek e internetes eladó...

Nyerhetek e internetes eladó ellen törött termék miatt (magánszemély ellen)?

Figyelt kérdés

Aukciós oldalon vásároltam PC tablettet (mini pc) előre utaltam az árát és a kért postaköltséget. Posta hozta, nem én vettem át, másnap eljutott hozzám, kinyitom és a kijelző 3 félbe volt törve. Jeleztem az eladónak, ő azt válaszolta mért nem kértem külön, hogy törékeny áruként adja fel... és ö pénzt nem ad vissza és nem cserél. Mint kiderült álnéven és hamis postacímet írt a dobozra, még visszaküldeni sem bírtam. Az eredeti neve a számlaszáma miatt megvan. Valaki azt írta nekem: Az eladó ismeri a termék jellemzőit, tulajdonságát, neki kell gondoskodni a megfelelő teljesítésről. (porcelán poharat nem borítékban küldünk el..) Mostanában az is napvilágot látott, sok embertől elkérte a pénzt és azóta vagy nem jelentkezik vagy nem küldte el a terméket és elérhetetlen..

-Érdeklődnék mennyi esélyem lenne az ügyet megnyerni?

-És ő ugye magánszemély nagy tételben üzletszerűen árulta ezeket a PC tablet-eket, számla nélkül. Feljelenthető-e az APEH-nál, ha már ő is ilyen kedves ember??


2011. máj. 22. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Számla nélküligen, sztem
2011. máj. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, nyerhetsz! Gondolom Teszveszen vagy Vaterán vetted. Barátnőm Vaterán vett egy ezüstgyűrűt, de nem kapta meg. A rendőrség kereste meg, akar-e feljelentést tenni, mert egyik vásárló feljelentette, áés keresik, kiket csapott még be. Az ügy már a végső szakaszban van.
2011. máj. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát ha be tudod bizonyítani h már eleve törötten adta el. Ugyis azt fogja állítani h a szállítás során sérült meg és akkor őt nem terheli felelősség.
2011. máj. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos ahogy látom itt is 1 negatív 1 pozitív válasz érkezett eddig. Jó lenne ha valaki tudna valami perdöntő információval szolgálni :)
2011. máj. 23. 05:20
 5/8 A kérdező kommentje:
Állítása szerint tanukkal csomagolta a terméket, de még mindig nem tudom elfogadni, hogy egy törékeny terméket, hogy küldhetnek el sima csomagban.
2011. máj. 23. 05:25
 6/8 anonim ***** válasza:

Nehéz eset.Utólag neked kellene bebizonyítani,hogy a cucc

már az eladónál törött volt(szándékos megtévesztés)viszont ez aligha fog sikerülni.Amennyiben a posta törte el neki kell(ene) felelni,de mivel nem törékenyként kérted csomagot,sajnos ez az út is holtvágány.

"ő azt válaszolta mért nem kértem külön, hogy törékeny áruként adja fel.." és ebben tökéletes igaza is van.

Sztem fogd föl tanulópénznek,nagy valószínűséggel bukta lenne a jogi út..


APEH már nincs NAV van helyette,abban a témában náluk érdeklődj.

2011. máj. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Vaterán vett egy ezüstgyűrűt, de nem kapta meg."


Az adott történethez ennek semmi köze,amiről te írsz

az a btk szerint csalás.

2011. máj. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a felvilágosítást.
2011. máj. 23. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!