Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lenyúlták a fényképezőgépem...

Lenyúlták a fényképezőgépem Vaterán. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Egy megbízhatónak gondolt vevőnek utalás előtt elküldtem a fényképezőgépet amit vásárolt tőlem. Ajánlott a küldemény.

Azóta nem válaszolt sem telefonra, sem e-mailre.

Mit tehetek , hogy kifizesse. Rendőrség?


2011. máj. 24. 13:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
53%
Semmit. Ez volt a tanulópénz.
2011. máj. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

"És ha azt mondja, hogy találkoztatok személyesen, és úgy fizette ki? Hogyan bizonyítanád az ellenkezőjét?"


nem neked kell bizonyítanod, hogy nem fizette ki, ebben az esetben, hanem a másik félnek, hogy de igen. Pl egy számlával, aláírt szerződéssel amiben az áll, hogy egymás felé tartozás nincs, pénzbefizetési bizonylattal ,stb, banki kivonattal, hogy elutalta.

2011. máj. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Akkor áll az, hogy a küldemény nem érkezett meg, csak egy tégla volt benne. A lényeg az, hogy nem lehet bizonyítani az efféle tranzakciókat, nem lehet biztosra mondani semmit. Ha azt mondja, hogy a küldemény nem érkezett meg, ezért nem fizetett, és próbálta hívni az eladót emiatt, de az nem jelentkezett, akkor az eladó nem tehet semmit, és a rendőrség sem. Ezért van ennyi visszaélés, és ezért preferálják az előre utalást.
2011. máj. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"Pl egy számlával, aláírt szerződéssel amiben az áll, hogy egymás felé tartozás nincs"


Amennyiben magánszemélyként adok el egy használt műszaki cikket számlát,nyugtát nem tudok adni,átviteli elismervény vagy szerződés kitöltésére semmi és senki nem kötelez.Ez pont olyan mintha papír nélkül

adsz kölcsön vkinek X forintot és nem adja meg,jogilag semmit nem tudsz vele kezdeni.

2011. máj. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"Ajánlott a küldemény"

"Ha átvette akkor annak nyoma van. "


Nem biztos,amennyiben a levélszekrénybe befér a posta simán bedobja.

2011. máj. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

tegnap 19:56

Ha átveszed az ajánlott küldeményt nem adják oda CSAK HA ALÁÍROD vagy én tudom rosszul?

2011. máj. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Ne térjünk el a tárgytól, egy fényképezőgép nem fér bele a postaládába.

Kérdező, a legjobb, amit tehetsz, hogy írsz egy ajánlott levelet a vevőnek, hogy ha nem fizet, akkor minden elérhető fórumon kiírod a történteket, a nevével és címével együtt.

Ha nem válaszol 1 hét alatt, akkor kezd is el. Pl. itt.

2011. máj. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"Ha átveszed az ajánlott küldeményt nem adják oda CSAK HA ALÁÍROD vagy én tudom rosszul?"


Jól tudod.

Kivéve ha a küldemény levélszekrénybe is kézbesíthető,a postás

simán bedobhatja(a posta küldeményforgalmi üzletszabályzata tartalmazza ezen kitételt)

Nem tudjuk milyen gépről volt szó,de több tucat olyan gépet mutatok

ami egy A4 borítékban nyugodtan bedobható egy postaládába.

2011. máj. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Te nem szólalsz meg?

2011. máj. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nem igaz h a másik félnek kell bizonyítania... Mindig a felperesnek kell, különben perelgetnének mindenkit akit lehet. Nyugodtan mondhatja h kézbe adta a pénzt, sztem nem látod viszont.
2011. máj. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!