Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi ez a sok orvosi "nemtörődöm...

Mi ez a sok orvosi "nemtörődömség" mostanában?

Figyelt kérdés
Nem telik el szinte úgy hiradó,hogy ne lenne benne valami botrány az orvosi hanyagságok miatt,az ország egész területén.Gyerekek nyomorékon születnek,emberek halnak meg akiknek nem kellett volna HA ODA FIGYELNEK.Mi folyik itt? Az ember már retteg,ha valami komolyabb baja van,hogy vajon megfelelő ellátást kap-e.
2011. máj. 24. 19:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

"Tévedés. Paxirasol Maripen kombót szoktak felírni, mellé Mixtura Pecturalis-t, oszt jónapot."


Akkor úgy látszik ezt is orvosa válogatja. Akihez én jártam mindig ezt írta fel, időközben meghalt. A praxisát a fia vette át és ő is mindenre ezt ír fel.

2011. máj. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
A viccet félretéve.Ennek sem Orbán Viktorhoz sem a pénznek nem szabadna,hogy bármiféle köze legyen.Itt emberekről van szó.Itt nem lehet arra hivatkozni,hogy túlvagyunk terhelve,meg elvagyunk keseredve.Ez nem magyarázat.Főleg annak a családtagnak akinek a valakije meghal,esetleg nyomorék marad egy életre.
2011. máj. 24. 21:48
 13/22 anonim ***** válasza:
68%
Nézd, az orvosok is csak gyarló emberek. A túlterheltség és a fáradság miatt ugyanúgy hibáznak, mint bárki más, csak ugye náluk ez súlyosabb következményekkel jár. Külföldön ezt úgy oldják meg, hogy nem vállalhatnak x-nél több túlórát, y évente jár nekik pár hónap pihenés, rendesen megfizetik őket (hogy ne kelljen túlórát, plusz műszakot vállalniuk), és az összes nem rájuk tartozó terhet (pl. adminisztráció) leveszik a vállukról. Sajnos itthon ez még nem tudatosult a döntéshozók fejében.
2011. máj. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
71%
A pénzhiányt igenis Orbánra lehet visszavezetni. Ugyanis ő töröltette el a vizitdíjat a szavazással, amivel hatalmas bevételtől esett el az egészségügy.
2011. máj. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Konkrét példát én is tudnék emliteni,hogy az orvos(mégcsak nem is kezdő volt)olyan hanyagul vizsgált meg egy beteget,figyelembe sem véve a panaszait,hogy aznap éjjel az ügyeleten kötött ki szegény pára.Egy 12 éves kislányról beszélek.Ha az anyja nem erőszakoskodik talán még tragédia is történhetett volna.Szóval erre azért oda kellene figyelni.
2011. máj. 25. 10:09
 16/22 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem nem hagyagabbak csak most visszakézből ad nekik a média amiért itt fenyegetőznek. Morbid volt hogy ugyanabban a híradóban 2 fő hír egyike hogy orvosokat ítéltek el amiért pénzért leszázalékolták az embereket,a másik meg hogy több pénzt kérnek vagy mennek.


Én annyit mondok hogy amelyik orvos külföldre megy azzal kifizettetném a képzése költségeit.

2011. máj. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
A "pénz kérdésnek" is két oldala van ez tény.Én személy szerint még életemben nem voltam úgy orvosnál,hogy ne adtam volna boritékot.Akármennyit is de adtam,mert sajnos ez nélkül igen nehezen megy a "normális" ellátás.Szóval ez egy másik kategória de valós.
2011. máj. 25. 10:24
 18/22 anonim ***** válasza:
52%

Azért van ez mert az orvosok nem érdekeltek abban hogy az emberek meggyógyuljanak, ők abban érdekeltek, hogy betegek legyenek - méghozzá minél több és minél tovább - akik sok gyógyszert vásárolnak.

Közgazdasági megfogalmazásban: A beteg gyógyszert zabál és pénzt űrít.

Magasabb fizetést bezzeg tudnak követelni meg ultimátumot adni.

2011. máj. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Persze, minden orvos mocskos gyógyszerügynök, pfej :D


A nyugati világ nagy részén az akut, fertőző betegségek "kihaló félben vannak", viszont sok lett a krónikus kórkép. Ezek, a mai tudásunk szerint nem gyógyíthatóak (lásd diabétesz), így sokszor gyógyszert kell szedni az életminőség megőrzése érdekében. Egy jó orvos viszont nem ír fel gyógyszert, ha nem muszáj. Én orvosnak tanulok, és reménykedek, hogy jó orvos leszek. Szerencsére sok pozitív példa van előttem. Megértem a családtagok felháborodását egy műhiba esetén. Viszont ott a másik oldal is. Nehéz úgy figyelni, ha 2 műszakban dolgozik valaki, túlórákkal, megélhetési gondokkal. Nem szabadna figyelmetlennek lenni, ezért kéne a zavaró tényezőket kiiktatni. Ha több pénzük lenne, a tehetséges orvosok nem mennének külföldre, nem kéne plusz műszakot vállalniuk, nem lennének fáradtak, és stresszesek.

2011. máj. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
2011. máj. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!