Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megbünthetnek valamivel...

Megbünthetnek valamivel cseresznyelopásért?

Figyelt kérdés
2011. máj. 27. 15:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Azért igen!

De bodzázásért nem fognak....

2011. máj. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
7%

kedves 03-28 23.17-es!!

Nem hiába törölték el a halálbüntetést!!

Az Alkotmány rögzíti az élethez és az emberi méltósághoz való jogot!! Gondolod, ha az állam nem büntethet ilyen módon, akkor neked jogod van... Gondolom, ha te lennél a kerítés azon oldalán, akit megráz az áram, a másik lenne a "undorító"... Nagy az Isten állatkertje...

2011. máj. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 doboszoli ***** válasza:
87%

Ezenkívül rögzíti a saját tulajdonomhoz való jogomat.

Ha ezt nem kívánom megosztani a "polgártársaimmal", ám ezt ők nem veszik tudomásul, úgy védem a sajátomat, ahogy tudom.

Akár árammal is.

Emberi méltóság? Egy mocskos tolvajnak?

Ne nyúlj a máséhoz, nem érhet áramütés.

2011. jún. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 05.30. Aki szerint nagy az Isten állatkertje.

Jogász vagyok, tudom miért törölték el a halálbüntetést.A legnagyobb sajnálatomra.Ezenkívül szabolcsi származású vagyok.Ez annyit jelent, hogy a legtöbb embernél jobban tudom, hogy milyen amikor (naponta!!!!!) meglopják az embert.Meg a szüleit, és a 80-as éves nagyaját.Éjszaka a házában.nem érdekel, hogy cseresznye, vagy nagy értékű festmény.Soha nem loptam, és ezt mástól sem tudom elfogadni.Ismétlem lopni undorító.Érezni hogy meglopnak és nem tehetsz ellene semmit az még undorítóbb érzés.Aki lop az tolvaj.Aki pedig jobban elítéli azt aki védi a sajátját, az a tolvajnak társa.elég hogy tolerálod ezt a kérdést, máris látható az értékszinted.De ha egyszer meglopnának, majd jusson eszedbe, bár hozzáteszem, ezt nem kívánom.Állatkert.

2011. jún. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 doboszoli ***** válasza:

Kedves Jogász!

Egyetértünk az utolsó szóig.

Kérlek, maradj velünk, mert sok vita folyik úgy, hogy nem tudjuk a jogi hátterét.

Sokszor a jog nem vág össze az "érzéssel", de akkor is az a döntő, amit a törvény ír.

2011. jún. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:

Kedves 15.31es.

Magam is jogász vagyok, és ha jobban elolvastad volna a posztomat, megláttad volna, hogy nem arra reagáltam, amit a kérdés feltevője megfogalmazott, (és mielőtt megszólnl ezért is nem OFFoltam,mert témába vágó!) hanem annak adtam hangot, hogy elítélem azokat, akik ilyen módom védik meg a magántulajdonukat. Van annak más módja is, de szerinte senki sem döntheti el önhatalmúlag, hogy olyan eszközzel valósítja meg a saját javai megóvását, ami SZÁNDÉKOSAN és ELŐRE MEGTERVEZETT MÓDON másnak fájdalmat ne adj' Isten halálát okozza. Márpedig a kerítésbe áramvezetése mindkettőt előidéz(het)i!

de vitatkozhatunk, és nyugodtan el lehet ítélni azért, mert nem osztom eme "emberbarát" nézeteteket!


Bár halkan megjegyzem, hogy tanulmányaim szerint a véleménynyilvánítás szabadsága még mindig alapvető jog...

2011. jún. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
ja és megjegyzem, hogy cseresznyelopásról van szó! Szóval, a te értékítéleted is meglátszik, ha már ennyiért halálba küldenéd az embert!
2011. jún. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 doboszoli ***** válasza:

Az én értékrendemben nincs "kis" lopás, meg "nagy" lopás.

Lopás van, elvette a másét, az pedig az elfogadott társadalmi normák, és a törvény szerint is tilos.

Most nem arról van szó, hogy ha két gyerek beosonna a kertembe cseresznyéért(hogy ennél maradjunk)agyonverném őket, de amikor már tizedszer tarolják le a veteményt, lopják a disznót,stb. az ember olyan eszközökhöz nyúl, amihez tud.

2011. jún. 2. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Vagyok, aki a sertésól belső, tehát belső terében az ablakok szintjén vezeti az áramot ! Ami abból áll, hogy a földhöz képest min 220 volt feszültséggel van telítve, + ezen kívül egy nagyfrekvenciás generátor is rá van illesztve. Ami azt a célt szolgálja, hogyha valaki mégis megpróbálna bemászni, előbb egy sokkoló, a járművek gyujtófeszültség szerü kellemetlen nem halálos ütést kapjon! Ekkor még nem fogta meg a vezetéket, csak megközelítette! Ha ezen túlmegy nem biztos hogy eltudja engedni, de jelzem minden ablaknál ott a nagyfesz jelzés, ha csak nem vak látja! Ezután ha mégis ott maradna magára vessen, de nem fogom hagyni hogy ezután meglopjanak, ja, meg 5 percen belül kint vagyok mert a riasztórendszer is viszonylag jól működik, bár a tettes nem tud róla, hogy tudom rosszban sántikál! Akiket éves szinten több száz ezerrel megloptak rendszeresen a legnagyobb valószínűséggel cigány elkövetők, az tudja miért vagyok ilyen!
2011. jún. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Kedves 22.23.

Nem akarlak meggyőzni egyáltalán, de nem Isten férges teremtménye, és az állatkertjéből jött ember aki úgy érzi, hogy bűn és megtorlás nem áll ma arányban és megérti ha más úgy védekezik ahogy tud.Engem nem ráz meg a kerítés, mert a közelébe se megyek.A kérdés kiírójának láthatólag tellett számítógépre és internet előfizetésre, cseresznyére már nem.

Nos ha jogász vagy, tudhatod;az a törvény jó, amelyik az élethez igazodik és életszerű helyzetekben használható.

Az állam büntetőhatalma, igen helyesen (lenne)csak az övé.Azonban ez a törvény két évvel ezelőttig rács mögé nyomta aki jogos védelmi helyzetben nem ismerte fel a támadás és elhárítás közötti arányt, és túllépte azt.Ez a törvény jó?Életszerű?Megvédi a tulajdonomat?Valóban?Egy agyonhumanizált rendszer, ahol annyira felkaroljuk a TETTEST, hogy nem számít a SÉRTETT.

Magyaroszág nem ott van ahol ez a törvény született.Jó pár kilóméterrel arrébb, ahol a falvakban igenis nagy gond ha ellopják a cseresznyémet.Ahol én laktam 7500 emberre két rendőr és egy nyomozó jutott.Mondhatod hogy hívom az államot, mert neki hatalma van,csak az ott bizony nem fog jönni. Meg ha jön nem tud mit tenni.Ez nagyon röviden annyit jelent, hogy szabad a pálya, fosztogatni gyakorlatilag rizikó nélküli.Aki ott él, nem hatják meg az emberi jogok, mert az ő emberi jogait napi szinten tiporják a földbe.Amikor kb. egy éve jött az új szabály, hogy a szabálysértési értékért is járhat elzárás, a kereskedelmi csatornák műsorai mind azzal foglalkoztak, hogy bemutassák az elkövetőket, akik szerintük áldozatok.Hiszen csak tinik, gyerekcsíny volt.Vagy nem volt nagy érték, csak megélhetési lopás volt.Tényleg? Akkor miért nem kenyeret lopott, miért szeszt?

Mint mondtam, nem akarlak meggyőzni, de aki elfordítja a fejét attól a szociológiai valóságtól amiben élünk, az nem itt él.Akit kifosztanak, vagy állandó veszélyben van, és tudja jól, hogy nem fogja megvédeni az állam, az igen, odáig jut, hogy megvédi magát.Ellenkező esetben kiírhatja a portája kapujára:Tessék csak, vigyétek!

2011. jún. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!