Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetésre számíthat...

Milyen büntetésre számíthat akinél a rendőr igaoltatás során Nunchakut talál?

Figyelt kérdés
Táska alján, ill. önvédelmi helyzetben?
2011. jún. 5. 14:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Tudtommal nincsen tiltva, de javítson ki valaki, ha nincs igazam.
2011. jún. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Javítok: Nincs igazad.
2011. jún. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy hol találja milyen helyzetben, a minimum hogy a helyszinen elveszi és feljelentést tesz ellened. Nem tudom a helyszini bírság mennyi lehet de úgy tudom azt is kapsz ilyenkor. Ha mákod van akkor csak elveszi aztán lebasz és megtartja magának vagy kidobja, de ha nagyon lelki ismeretes akar lenni, akkor tuti feljelentést tesz ellened. Amúgy hidd el a nunchaku helyett jobb valami spré, ami kb akkora mint a kisújjad, 1500ért már tudsz venni és zsebe is elfér.
2011. jún. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Az egy sportszer, rendesen vannak tanfolyamok, oktatók. Ennyi erővel teniszütővel sem mászkálhatnék az utcán, mert a nyelével lehet sérülést okozni, még az élével is... Hülyeség, szerintem semmit nem kapsz érte, ha van egy kis sütnivalód és nem hagyod magad félrevezetni. Ha egy rafináltabb rendőr azt akarja, akkor egy toll miatt is megbüntethet, mert ráfogja, hogy az sérülésokozás miatt van nálad. Szóval baromság az egész.
2011. jún. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Én annyira vagyok otthon a témában hogy tanultam belügyi rendészeti ismereteket. A nunchaku pedig emberi élet kioltására alkalmas eszköz. Persze ez azon múlik hogy miként van nállad, pl ha mondjuk karatézol vagy kung-fuzol és edzésről jöszz akkor nem probléma mert nyílván edzésen használod és nem azért van nállad hogy valakinek szétverd vele a fejét. Ha mondjuk látsz egy faszit hajnalban az utcán akinél egy nagy éles kés van a gumcsizmájába dugva nyilván mondhatod hogy mit akar azzal a késsel különben is olyan hosszú pengéje van hogy azt nem lehetne magável hordania. De ez a faszi hentes és éppen dinsznótorba megy hogy leszúrja vele a malacot. Ilyenkor nyílván nem fog oda állni elé a rendőr és elvenni tőlle, aztán feljelenteni hogy emberi élet kioldására alkalmas eszköz van nálla, hiszen levágós hogy csak disznóvágásra megy. Ez azon múlik hogy milyen helyzetben vagy. Szóval ha lekapcsol a rendőr és észreveszi nállad a nunchakut, akkor add elő magad mondd hogy edzésről jössz, és azért van nállad (persze nem este 10kor), különben elveszi tőlled feljelent hogy ilyen eszközt hordassz magadnál.Ez a helyzettől és az intézkedő rendőrtől függ. De egyébként a büntetés amire számíthatsz a fegyver elvétele és feljelentés.

2011. jún. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. jún. 17. 14:23
 7/17 anonim válasza:
kell hozzá sportegyesületi tagság is
2011. júl. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Hát a baseball ütő is emberi élet kiontására alkalmas nem?
2013. jan. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Azt hallottam,hogy a Nunchaku helyett, sokkal hatásosabb a megfelelő méretű Hidraulika cső. Minden mezőgazdasági vagy kamionos boltban meg vásárolható a "mefelelő"hosszúságban.

Kb. 50 - 60 cm hossz. Átmérő kb.4 cm. (hajlékonysága,merevsége, tetszés szerint található)

Senki semmit nem szólhat érte és nem büntethet meg.

2013. febr. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Kisebb-nagyobb balhéba keveredtem,kijöttek a rendőrök és megtalálták a kocsi ülésem alatt a nunchakut!Hiába magyarázhattam,hogy edzésről mentem haza,le se szarta.50 ezer Ft.-ba került volna.
2013. okt. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!