Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A Gázművek felszámolhat...

A Gázművek felszámolhat ennyit? Lent

Figyelt kérdés
Egyik szomszédom gáz szolgáltatásást tartozás miatt 1 hete kikapcsolták,pontosabban leplombálták a gázmérőt.A tartozás kb.50.000 Ft.Ma kapott a fiatalasszony egy számlát,melyben a Gázművek 32.050 Ft-ot számlázott a mérő kikapcsolásáért,majd kiderült,hogy még 15.000 Ft lesz a visszakötés.A kikötés kb.4 percet vett igénybe,a vissza gondolom ugyanennyit fog.Nem sok ez egy kicsit?Hol lehetne ennek utána nézni?Mert én ezt nem akarom elhinni,hogy MA AMIKOR EMBEREK EZREI NEMTUDJÁK fizetni a rezsiket,plusszban leterhelik,és lehetetlenné teszik a számla kiegyenlitését.Ez egy államilag megengedett dolog,hogy 47.050 Ft legyen egy 8 perces munka,a Gázművek megbízásából?
2011. jún. 7. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát ámulok-bámulok őszintén megmondom,mert ez így valóban irreális a tartozáshoz képest.Mint írod pár perc alatt végeztek,az órát nem szerelték le,szóval nem nagyon értem.Annyit megtehet a fiatalasszony,hogy felkeresi az illetékes osztályt és kéri őket,hogy mutassák meg ezt a törvény rendeletet.Ennek ott kell lenni,feketén fehéren valamint egy tételes számlát sem ártana kikérni a munkálatról,és annak hivatalos ár felszámitásáról.
2011. jún. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ennyi ez, igen sajnos

főgáznál dolgoztam

2011. jún. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A villanynál kicsit egyszerűbb,ott "csak" a visszakötésért kell fizetni ha jól tudom.

Az ár viszont hasonló.

2011. jún. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A lakossági fogyasztóknak 2009. július 1-től, számlázási, mérési, díjfizetési és tartozás miatti

kikapcsolási panaszában a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (1088 Budapest József krt.6;

levelezési cím: 1428 Budapest, Pf.20.) jár el.

2011. jún. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják, hogy rablás és teljesen legális.
2011. jún. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sztem simán. Nem 2 fillér szokott az ilyesmi lenni.


Nem is ezzel van gond, hogy aki tartozik annál kikapcsolják, hanem azzal, hogy sok olyan család van aki milliókkal tartozik és mégsem kapcsolják ki mert ilyen olyan szociális rászorulók.

Na látod EZÉRT igazságtalan.

2011. jún. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A legszomorúbb,hogy egy egyedülálló anyáról van szó,aki egyedül neveli a kisfiát.Pár hónapja sikerült elhelyezkednie dolgozni,tehát örül ha luk van a se@@én.A számlát még valahogy innen-onnan össze próbálja szedni,de plussz 47.000, Ft-ot kizárt.Mindenesetre a Nemzeti F. H.-hoz elfogom irányitani,hogy nézzék már meg ezt a számlát.Köszi a válaszokat mindenkinek.
2011. jún. 7. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!