Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendő, illetve hogyan...

Mi a teendő, illetve hogyan jár el a jog abban az esetben, ha egy bírósági tárgyalás után a tárgyaló felek közül az egyik a másikra támad és súlyos sérülést okoz neki?

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 16:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A szitu a következő: egy ismerősöm el akarja hagyni élettársát, ezért valszeg gyermekelhelyezési per lesz, ami a párja - akkor már az exe - fog indítani, viszont:kisebbségi emberekről van szó, a barátnőmet már megfenyegették, hogyha mer lépni és mégis bíróságra kerül a gyerek ügye, elvágják a torkát.Szó szerint értelmezendő.
2011. jún. 14. 16:46
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem is a párjával van a gond, hanem a rokonsággal, főleg a kedves anyós-jelöltjével, a kisbabájuk "nagymamájával."Ő köti az ebet a karóhoz, hogy el fogja kapni a menyét még ott a bíróságon.Ez a nő már egy ízben csinált már botrányt egy tárgyalás után, ott a lánya élettársának ment neki, még kést is rántott, de senki nem csinált semmit.A biztonsági őrök sem, pedig a bíróság épületében történt.

Szóval...?Mit mond a jog vajon?

2011. jún. 14. 16:50
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem a "jog" már unja a primitív embereket. Senkit nem érdekel, ha két fogatlan roma acsarkodik. Nem kell rossz társaságba kerülni.
2011. jún. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az ilyen ügyeket csak polgári kezdeményezésre vizsgálják.Nem közigazgatásilag.Tehát külön feljelentésre.tanúk stb.
2011. jún. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, hogy nem csináltak semmit, ilyenkor hivatalból azonnal intézkedni kell az illető feljelentése iránt. Ha mindez a tárgyaláson történik, még meg is kell bírságolni pluszban a személyt és azonnal kizavarni onnan, de még az épületből is. Ha tud a barátnőd költözzön el ismeretlen helyre, ahol nem tudják utolérni, mert ezeket semmivel nem lehet megállítani, ezeknek a tárgyalásra járás, vagy az, hogy elítélik őket fenyegetésért vagy akármiért, olyan mint másnál a vasárnapi ebéd, csak egy szokásos rituálé. Nem tartja őket vissza nagyon semmi.
2011. jún. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Első, szerintem olvasd már el még egyszer a kérdést, hogy nem két primitív cigányról van szó, hanem magyar anya kontra cigány apa, illetve annak családja, ez egy, mert a gyerek a romáknál a CSALÁDÉ is, nem csupán az apukáé és anyjáé...
2011. jún. 14. 17:00
 7/11 A kérdező kommentje:

16:58.

Igen, én is így tudtam, mégsem ez történt.A nő nekirontott a lánya párjának és jópár pofont lekevert neki, aztán elővett a táskájából egy kést, nem szúrt ugyan vele, de láthatták a biztiőrök, mégsem tettek semmit.Ez minimum "rendkívüli esemény."Nem gúnyból írom, hanem azért, mert ennek így kéne lennie, ahogy leírtad, csak szerintem ők is féltek a kisebbségi nőszemélytől és a rokonoktól, ugyanis azok is ott voltak.

2011. jún. 14. 17:03
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez szánalmas, én szakmai gyakból kifolyólag nem egyszer jártam bíróságra, és bizony elég sűrűn előfordult hogy ENGEM úgy kezeltek mint valami utolsó bűnözőt, még annak ellenére is, hogy rendelkeztem belépési engedéllyel, hogy alig bírtam visszatartani magam, ne küldjem el az őröket melegebb éghajlatra. És akkor itt van ez, amit te írsz, elég felháborító, hogy amikor meg cselekedni kellene, ülnek a babárjaikon. Persze ahány bíróság, annyi szokás.:)
2011. jún. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem kellett volna összeállni egy cigánnyal.
2011. jún. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jelen esetben az anyós nem tárgyaló fél. A tárgyaló felek a volt férj és a volt feleség. Egyébként a súlyos testi sértés a tárgyalástól független, egy másik (bűn)cselekmény tárgya lesz.

Egymás közt jegyzem meg, hogy mivel cigány támadóról van szó, nem kell csodálkozni azon a primitívségen, amivel saját maga alatt vágja a fát.

2011. jún. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!