Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jelentetted ki már problémás...

Jelentetted ki már problémás albérlődet a lakásodból? Hosszú folyamat, bonyolult?

Figyelt kérdés
Azt hiszem ehhez kell folyamodnom:( Mire számítsak?
2011. júl. 12. 19:58
 1/6 AtyeszLL ***** válasza:

Kötsz, egy újabb albérleti szerződést, nagyon nagy darab emberekkel, vagy igazi retkes pudvás cigányokkal.

Beköltöznek az albérletbe, és "teszik a dolgukat".

Jöhet a rendőrség, ha balhé van(de balhé van, mert azért vannak)

megnézik, ki lakik ott jogosan.

A többit elzavarják, hiszen fő a békesség.

Ha meg nincs rendőrség, vagy nem zavarják el őket, két nap múlva maguktól menekülnek el.

A cigók megkapják tőled a fizetésüket, és mindenki boldog.

2011. júl. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ja, utána meg őket nem tudom kirakni:D


Sajnos nem így értettem. Hanem ideiglenes lakcímre be vannak jelentkezve, és az okmányirodában akarom kijelenteni őket. Mert akkor simán kipakolhatom a cuccaikat. Szerencsére segítség arra már lenne:) Csak így még engem b.szogatnának meg hivatalosan.

2011. júl. 12. 20:29
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Miért jelentetted be öket? Az én bérlöm is akarta,hogy állandóra jelentsem be. Mondtam szó se lehet róla, akkkor ideiglenesen, mondtam azt sem,ha nem tetszik kereshet mást. Persze már 2 éve ott lakik,mert nem talál olcsobbat.
2011. júl. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kellett a lakcím az iskolához.

Egyébként mielőtt rábólintottam volna,megkérdeztem az okmányirodát, hogy lesz-e belőle előnye, vagy nekem hátrányom. Azt mondták, hogy nem.

2011. júl. 12. 22:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ilyen egyszerű a dolog; bár előrebocsátom, régebben informálódtam hasonló ügyben, és lehet, hogy az elmúlt években változott a helyzet.


Első kérdés, van-e írásos szerződésetek? Ha van, abban meg kellett határozni a felmondási időket.

Ez a Ptk. szerint rendes felmondás esetén legalább 15 nap, de ettől felfelé való eltérés megengedett; általában 30 napot szoktak írni.

Rendkívüli felmondás esetén a jogszabályt nem tudom, de általában 8 napot szoktak megjelölni. (Ez lehet pl. ha nem fizetik a bérleti díjat, vagy a rezsit, vagy ha rongálják a lakást, garázdálkodnak a lépcsőházban, stb.)


Tehát, ha van szerződésetek, akkor azt fel kell mondanod, méghozzá írásban; és úgy, hogy bizonyítható legyen, hogy átvette. (Aláírt másodpéldány, vagy tértivevényes ajánlott levél.)


Ha nem költözik ki a megadott határidőre, akkor csak a bíróságon keresztül tudod jogszerűen kirakni: Kereseti kérelmet kell benyújtani a lakás kiürítése céljából. Ez akár hónapokig is eltarthat, mire megszületik a jogerős ítélet.


Ha ez megvan, akkor már ki lehet rakni hivatalosan is, akár karhatalom igénybevételével.


Bírósági ítélet hiányában hiába hívod ki pl. a rendőröket is, amíg a lakcímkártyájával igazolni tudja, hogy az a tartózkodási helye, neked meg nincs bírósági végzésed, addig a rendőr nem fogja felszólítani, hogy hagyja el a lakást.


Ugyanezzel az ítélettel tudsz az okmányirodához fordulni, hogy nyilvánítsák fiktívvé a címét, ha önként nem jelentkezik ki. Vagy ha már nem lakik ott, akkor két tanúval aláíratott papírral kell igazolni ezt a tényt.


Ha nincs szerződés, akkor is tanácsos írásban felszólítani a lakás kiürítésére az illetőt.


Továbbá van még egy kötelezettsége a tulajdonosnak: Ha a bérlő bent hagy bármilyen cuccot, az 30 napig az ún. "felelős megőrzés" miatt nem dobható ki. Utána már igen.


És van egy hírem azoknak, akik a kényelmetlenségek megelőzése érdekében nem jelentik be a bérlőket: Semmit nem számít, hogy nincsenek bejelentve. Ha be tudják bizonyítani, hogy több, mint 72 órája ott laknak életvitelszerűen, akkor nem fogják őket elzavarni a rendőrök, tehát ugyanazzal a macerával lehet csak kirakni őket, amit fentebb leírtam.

Egy rendőr nekem azt mondta régebben, hogy a bizonyításra elég akár az is, hogy ott vannak a cuccai, a fogkeféje, stb.


Ha változtak a dolgok, remélem, kiigazít valaki.

2011. júl. 13. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. júl. 13. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!