Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szabálysértést követtem el,...

Szabálysértést követtem el, erről értesül az iskola?

Figyelt kérdés

Márciusban történt, de csak most vették elő az ügyet. Tulajdonjog elleni szabálysértés (melynek értéke 2500ft). Szerintetek értesül róla az iskola, hogy szabálysértést követtem el?

köszönöm a válaszokat előre is!

17/ L (amúgy augusztus közepén leszek 18 és azt mondták, hogy a bírósági tárgyalás augusztus vége, szeptember eleje lesz.)


2011. júl. 14. 10:14
 1/9 anonim ***** válasza:

"17/ L (amúgy augusztus közepén leszek 18 és azt mondták, hogy a bírósági tárgyalás augusztus vége, szeptember eleje lesz.)"


Azt nem tudom, hogy értesülnie kell-e az iskolának(szerintem nem), de az ügyben fiatalkorúként fognak elbírálni.

2011. júl. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem értesül sztem
2011. júl. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tulajdonjog elleni szabálysértés=lopás?
2011. júl. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

Miért nem téríted meg a kárt peren kívül?

Nekem nem hiányozna a bilincs, meg pereskedés.

Keresd fel a sértettet, és mondd neki, hogy adsz 5000Ft-ot, ha visszavonja a feljelentést.

Nem olcsó dolog tárgyalgatni 2500Ft-ért...

2011. júl. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen értesül, az eljárás során jellemzést fognak kérni tőlük rólad.
2011. júl. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Leírom kicsit bővebben. Úgy hívják ezt, hogy környezettanulmány. Megkérdezik egykét szomszédod a szüleid, a viselkedésedről. Az iskolától írásos jellemzést kérnek rólad. Nagyjából ennyi.
2011. júl. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 doboszoli ***** válasza:

Az elkövetéskori életkor számít.

Az iskola értesül róla, erre mérget vehetsz.

2011. júl. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
igazából ez egy boltban történt. szóval ha felkeresem a tulajdonost, akkor esetleg visszavonja a feljelentést, ha megegyezünk a kártérítésben? ilyet lehet csinálni? mert akkor már persze, hogy megcsinálnám...:)
2011. júl. 14. 22:29
 9/9 anonim ***** válasza:
48%
Biztos, hogy értesül róla! Nem fognak neki örülni arra mérget vehetsz. Aki lop az miért később döbben rá, hogy mekkora marha? Ilyenkor meg mindenki jön siránkozni.
2011. júl. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!