Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki mit szól ehhez a cikkhez?...

Ki mit szól ehhez a cikkhez? Tudom régi a cikk de sajnos a mai napig érvényes!

Figyelt kérdés
[link]
2011. júl. 15. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:

A leírtakat ismerős elmondásából igaznak ítélem, főleg az ott lakók közüzemi hozzáállásáról.

A durva az, ha te egy ablakot csináltatsz egy lakásban, amire nem volt engedélyed vagy visszacsinálod, vagy súlyos büntetést fizetsz.Ha ilyen kicsibe hibázol, borítékolhatod, hogy a hatóság két heten belül megjelenik.Ez meg fennálló állapot.Mi az hogy nem megoldható?Mert verekednek?hát verjék össze egymást.Nem sok értékesebb terület van Budapest közelében, ráadásul ez egy közkincs, és nem lehet vele mit kezdeni 2 millió budapesti érdekében, mert néhány száz ember(bár szerintem ennyi se)kiakadna hogy fizetnie kell.Szzerintem a kisajátítás lenne a legjobb megoldás, ha az állam így visszavásárolná, majd önkormányzati kezelésbe adná, és egy olyan felújítás követlezne be, amivel a családok motiváltak, hogy ott töltsék az idejüket, és újra egy közös kincs lenne.

Fülöp Valter nyilatkozatát nem ihazán értem.Az ingatlannyílvántartás nem vesz be hamis papírokat, ha meg igen, akkor jogy nem áll fenn a csalás?

2011. júl. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az a legviccesebb hogy a cikk leírja hogy illegálisan épültek fel a házak, villák méghozzá állami tulajdonú telkekre. Ráadásul "ingyen" van minden közszolgáltatás. De visszaélésekről nem tud se az önkormányzat se a rendőrség!


Nem tudom mit szólnának ahhoz ha én is néznék ott valami szép kis telket. Kisajátítom. Felépítek rá egy házat. Azt úgyis tehetetlen az önkormányzat meg a rendőrség is. Azt talán majd pár évre rá már a tulajdonjogot is megkapom rá.

És már is lesz egy vagyonokat érő ingatlanom.

2011. júl. 19. 23:24
 3/7 A kérdező kommentje:
Az államnak nem kell visszavásárolnia semmit sem! Állami tulajdonú telkekre épültek a házak! Azért nem értem hogy miért nem tudják lebontani őket. Maguk a telkek elvileg nincsen senkinek se a nevén tehát az automatikusan az állam tulajdonát képezi!
2011. júl. 19. 23:30
 4/7 A kérdező kommentje:
Miket mondott még az ismerősöd?
2011. júl. 20. 21:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát tulajdonképpencsak ennyit, hogy a közművet meg tudják így oldani.Meg én én erről az egészről akkor még egy éve(egy éve) nem is hallottam, 6 éve élek Bp-en, nem vagyok tősgyökeres.És akkor elkezdte ezt magyarázni, de amikor kérdeztem, hogy hogy lehetett ott ingatlana(nem egy pénzes arc, sőt!--így pláne nem értettem, józan paraszt ésszel több tíz millás telekárakat tippelnék)és akkor elkezdődött valami történet a tulajdoni viszonyokról amit kb. a második mondattól nem értettem, pedig figyeltem és visszakérdeztem, de így is zavaros volt az egész.
2011. júl. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A telkek tulajdonképpen hol vannak?, mert pl. a googlin nem találtam meg azt a 1500 ingatlant. Azt írja a cikk hogy nincs is neve az utcáknak!
2011. júl. 21. 01:24
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha majd legközelebb találkozol a sráccal kérdezzél rá légyszíves még egyszer, hátha tisztázódik!
2011. júl. 21. 01:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!