Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kik számítanak egy háztartásba...

Kik számítanak egy háztartásban élőknek?

Figyelt kérdés
A testvérem kollégiumi jelentkezéséhez szükséges megadni az egy háztartásban élők számát. Nekem az állandó lakcímem, vagyis a lakóhelyem még otthon, a szüleimnél van, de tartózkodási helyként másik városba vagyok bejelentve. Ilyen esetben tudja valaki, hogy engem is számításba kell-e venni az adatlapon?
2011. júl. 19. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:
35%
Azok számítanak bele akikkel egy helyen lakik.
2011. júl. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
35%
Akik egy háztartásban élnek. Ezen mit nem értesz? Az egyet, vagy a háztartást?
2011. júl. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A szociális törvény értelmében: "háztartás: az egy lakásban együtt lakó, ott bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező személyek közössége;"

Ha törvényesen akartok eljárni, akkor vesz számításba téged is a testvéred, ha még otthon laksz, csak pl. tanulmányok folytatása, ideiglenes munka miatt van tartózkodási helyed is. Ha már nem laksz otthon, csak nem változtattad meg az állandó lakcímed (pl nem jelentkezhetsz be állandóra a tartózkodási helyedre), akkor nem írhat be.

Gyakorlatilag meg azt szokták csinálni, ami az igénylőnek kedvezőbb.

2011. júl. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. júl. 21. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!