Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van valakinek jogi tapasztalat...

Van valakinek jogi tapasztalatba Önkényes eltulajdonítási eljárásban?

Figyelt kérdés
Történt hogy találtam egy mobilkészüléket, kártya nélkül, nem tudtam mit kezdjek vele, bekapcsolva kért sim kártyát, én meg beleraktam az enyémet hátha lesznek benne számok, hogy kiderítsem kié, de üres volt, se egy sms se semmi. Pár haveromat kérdeztem de nem tudtak semmit, aztán hanyagoltam a dolgot. Majd jóval 8 napon túl asszem van vagy 2 hónapja hogy találta, hívtak a rendőrségről, gondolom imei alapján utána tudtak keresni, illetve mivel benne volt a kártyám így ezért is tudtak miatta felhívni. Én oda is adom a rendőrségnek természetesen a készüléket, de lehet e valami jogi problémám belőle? Sajnos nem igazán tudtam hogy mit kell ilyenkor csinálni, naiv vagyok kicsit ezekhez a dolgokoz.
2011. júl. 21. 14:47
 1/10 anonim válasza:
amit kiírtál ide, ezt mond el a zsaruknak is. nem hiszem, hogy megbüntetnek.
2011. júl. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
vissza adod és kész, max megkérdezik hogy miért nem vitted be akkor amikor találtad. De ha maga a tulaj is úgy jelentette be hogy ő elhagyta akkor nem lesz semmi baj belőle.
2011. júl. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egy vitathatatlanul jóhiszemű ember bevitte volna a rendőrségre.


Nem állítom, hogy a te nem voltál jóhiszemű, de a te jóhiszeműséged már bizony vitatható.


Ha meg akartad volna tartani, akkor olyan kártyát kellett volna beletenned, ami semmiképp nem köthető hozzád, valamint elvinni vele valami szakihoz, aki megmásítja az IMEI kódot.


Az sem mindegy, hogy ez a teló mekkora értéket képvisel. Ha a tag úgy ment be a rendőrségre, hogy ellopták a telóját, bajba kerülhetsz. Nem lesz olyan egyszerű kimagyaráznod magad.

2011. júl. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha meg mondjuk találtál volna 10 milliót egy zsákban, akkor is kétségbeesve kerested volna ki lehet a tulaja, nem igaz? A magyar ember alapból nem becsületes, többségük legalábbis, ha meg lebuknak, akkor magyarázkodni kezdenek.
2011. júl. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
kolopele: Mindenki magából indul ki, nemde? :D
2011. júl. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Erről van egy zsidó viccem, de tényleg minden rasszizmus nélkül.


"Rabbi okítja a fiát.

- Na fiam, mit csinálsz, ha találsz 5 pengőt?

- Elteszem zsebre, veszek belőle csokit, nyalókát.

- Dehogyis teszed el!! Elviszed szépen a polgármester úrhoz, aki majd szépen elmondja mindenkinek, hogy lám milyen becsületes fiú a ki Kohn! :-)

- Na de fiam, mit teszel akkor, ha találsz egy zsákban 100.000 pengőt?

- Elviszem a polgármester úrhoz, aki elmondja, hogy lám, milyen becsületes fiú is a kis Kohn.

- Egy nagy frászt! Ha neked van 100.000 pengőd, akkor már neked nem lesz arra szükséged, hogy a polgármester úr szépeket mondjon rólad! :-)"

2011. júl. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Valószínű eljárás indul ellened jogtalan elsajátítás miatt, ez ellen nem tudsz mit tenni, ugyanis a 8 napon belüli vissza vagy le nem adás a hatóságnál, az bűncselekmény/szabálysértés. Szépen elmondod, elmondod, hogy megbántad a dolgot, nem állt szándékodban megtartani, nem igazán foglalkoztál ezzel. Az, hogy mennyire lesznek elnézőek veled nem tudom, de reálisan én egy pénzbüntetésre számítanék.
2011. júl. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"kolopele: Mindenki magából indul ki, nemde?" Én az ilyen kis "zsebpénzt" simán leadnám, ha találnék. De még többet is. Tudod, nem vagyok rászorulva, meg van becsületem is.
2011. júl. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi lenne az az összeg, amit már nem adnál le?
2011. júl. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ebcsont, tudod azon vagyok hogy ne keverjem bele a válaszaimba a saját történetemet, de ha normális választ írok akkor is jön egy aki beugat. Ez csak neki szólt. A lényeg hogy nagyon kevés ember adna le bármit is ha találna. Végtére is ingyen jutott hozzá. Én bármekkora összeget találnék leadnám, mert egyrészt mint már írtam is becsületes ember vagyok, másrészt meg ki tudja, nem e a maffia pénzére bukkantam rá. Nagyon sok az a 10 millió, csak a beszólónak szólt a "zsebpénz".
2011. júl. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!