Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 3 hónapja letöltöttem a...

3 hónapja letöltöttem a torrentről egy fordítóprogramot, tört licenszes, ahol meg kellett adni az e-mail címet is. Folytatás? . ->

Figyelt kérdés

Kaptam egy üzenetet, hogy rájöttek hogy tört, elmagyarázták nekem, hogy Magyarországon emiatt megvághatnak, lenyomozták "állítólag" az e-mail címemet is, és hogyha nem veszem meg "x" napon belül akkor jogi útra térnek. Folyt?

Az interneten rákerestem erre a levélre és nem 1 darabor találtam ami SZÓ SZERINT ugyanazt tartalmazta mint az enyém, természetesen más kóddal, és más ország büntetőjogával.

Lehet alapja a fenyegetésüknek, úgy hogy kitöröltem a programot, és nagy valószínűséggel ez egy "spam", vagy nincs mitől félnem?


2011. aug. 6. 01:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Másolj már be valamennyit a levélből.
2011. aug. 6. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hello,


We noticed that you used the following pirate license key to unlock Ace Translator into full version:

034E0-1FE02-D4FFF-VJI57-DFFFL


We have logged down the IP addresses and other solid proof.


Software theft is a serious crime. If you are caught with illegal software, you may be fined and prosecuted to the full extent of the law. In fact, you may be liable under both civil and criminal law. Software copyright violators in Hungary are fined up to 10 million Ft, or sentenced to jail for up to two years.


We hope you will take this matter seriously. You can acquire valid licenses now from the webpage below:


[link]


If you don't acquire a license within 7 days, we will turn over all evidence and documentation to a law enforcement agency for investigation.


Thank you for your immediate attention.


Best Regards,

Dan Smith

2011. aug. 6. 01:46
 3/9 A kérdező kommentje:
ebből a levélből 15 darabot találhatsz legalább a gugliban is :)
2011. aug. 6. 01:49
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne lopj!
2011. aug. 6. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ne lopj!"


Mert a kormány nem tűri a konkurenciát.

2011. aug. 6. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Meg kellet adni e-mail címet?
2011. aug. 6. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lopás előtt én is mindig a személyiszámom.
2011. aug. 6. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
igen, meg kellett adni e-mail címet. de mint mondtam ebből a levélből annyit találsz a neten mint a szemét, elolvasgattam miket írtak hozzá, és ez szerintük is egy fake levél, amivel nem kell foglalkozni. Gondoltam itt is megkérdezem hátha tudtok okosabbat mondani mint amit én olvastam.
2011. aug. 6. 09:18
 9/9 anonim válasza:

Látom, hogy más is kapott ilyen levelet.

Lett valami következmény 2011 augusztus óta?

Ugyanis én most kaptam meg ugyanezt szó szerint...


Hello,


We noticed that you used the following pirate license key to illegally unlock Ace Translator into full version:

00DB0-33102-39FFF-VJI57-DFFFG


We have logged down the IP addresses and other solid proof.


Software theft is a serious crime. If you are caught with illegal software, you may be fined and prosecuted to the full extent of the law. In fact, you may be liable under both civil and criminal law. Software copyright violators in Hungary are fined up to 10 million Ft, or sentenced to jail for up to two years.


We hope you will take this matter seriously. You can acquire valid licenses now from the webpage below:


[link]



If you don't acquire a license within 7 days, we will turn over all evidence and documentation to a law enforcement agency for investigation, and sue you for violating copyright laws and software theft.


Thank you for your immediate attention.


Best Regards,

Dan Smith


AceTools.biz

[link]

2014. máj. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!