Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az éves szabadság előírt...

Az éves szabadság előírt mennyisége minimum, vagyis többet adhat a munkáltató, ha akar?

Figyelt kérdés
Vagy ennyit lehet, és kész? Ha igen, ebben mi a pláne? Mi köze az államnak ahhoz, hogy egy vállalkozó a saját cégében a saját pénzéből mennyi plusz pihenést fizet az alkalmazottainak?
2011. aug. 7. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A fizetett szabadság éves napjainak száma a Munka TÖRVÉNYkönyvben van rögzítve, tehát a törvényt be kell tartani. Az más dolog, ha a vállalkozó elenged és mégis bevési a jelenléti ívre, hogy a munkahelyeden megjelentél, tehát benapolt dolgozósnak, és megkapod a fizudat. De több fizetett szabadságot nem lehet hivatalosan kiadni, mint amennyit a törvény ír.
2011. aug. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De ez olyan röhejes, nem? Mi hátránya származik az államnak abból, ha egy munkáltató nagyvonalú? Nálunk is ezzel az utólag aláírós módszerrel lett megoldva, csak annyira meglepett, hogy a cég tulajdonosának is meg van fogva a keze, nem fizethet a saját pénzéből több szabit nekem, ha akar.
2011. aug. 7. 19:19
 3/10 anonim ***** válasza:
38%
Fidesz kormány van. Lassan még a szabadságolást is betiltják.
2011. aug. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne leszabályozva, mit gondolsz az alkalmazottak hány %-a kapná meg a most "kötelezően" oda-adandó szabadságot? Ezzel a dolgozót védik.
2011. aug. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azt megértem, ha leszabályozzák, hogy mennyi legyen minimum a szabadság. De többet miért nem adhat a munkáltató? Kinek ártana vele?
2011. aug. 7. 21:54
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Saját magának. Hiszen ha nem dolgozol, akkor nem termelsz - ő viszont fizet érte. Én még nem láttam olyan hülye munkáltatót, aki ezt önként és dalolva megtenné.


Pedro

2011. aug. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Így egyeztünk meg. Átlag évente összesen 6 hétre el szoktam utazni, úgy vállaltam el az állást, ha ezen nem kell változtatnom (korábban sosem voltam alkalmazott). Megoldottuk, csak meglepett, hogy ezt törvényesen nem lehetne megtenni, és ezt értelmetlennek tartom.
2011. aug. 7. 23:11
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A Munka Törvénykönyve szerint az éves alapszabadság 20 nap. Az életkor szerint 20 éves kortól kezdve minden második évben jár további plusz 1 nap.

Tehát az esetedben a 6 hétből 4 hét az alapszabadság, a további 2 hét = 10 nap, azt jelenti, hogy kb. 38-40 éves vagy. Az esetben van törvény szerint 6 hét szabid.

2011. aug. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Pontosan tudom, hogy mennyi fizetett szabadság jár nekem (csak 31 éves vagyok), és azt is tudom, hogy ennél többet kapok minden évben. Csak eddig azt hittem, hogy csak a többiek miatt kell egy hétről aláírnom a jelenléti ívet, mintha ott lennék (az papíron nem szabi), és meglepett, amikor megtudtam, hogy a törvény több szabadság adását sem engedélyezi. Véleményem szerint baromság, hogy ebbe is beleszól az állam. Mi köze hozzá?
2011. aug. 8. 23:07
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
ha nem dolgozol, nem termelsz. Az allamnak erdeke, hogy te termelj. Neked is erdeked, hogy a szabadsagod megkapd, a cegednek is erdeke, hogy a munkadert fizessen, ne a nyaralasodert.
2011. aug. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!