Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen törvényeket hoznál a...

Milyen törvényeket hoznál a fiatalok helyes útra való terelésére?

Figyelt kérdés
Mindenki látja, hogy a mai fiatalság nagy része (egyesek kedvéért 13-18)lezüllött. Nem tudják mi a erkölcsös (bár ez nehezen határozható meg konkrétan), nem tudják, mi a tisztelet, általános tudásuk is kevés, se jövőkép, se célok. Ők milyen gyereket fognak "felnevelni"?
2011. aug. 22. 11:56
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
70%
hasonlóakat, mint ők. a mai szülők sem olyanok, mint a régiek. nem nevelik a gyerekeiket, csak hagyják, csináljanak, amit akarnak.
2011. aug. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
36%

Semmilyent.

A nevelés nem az állam dolga.

2011. aug. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Az államnak kötelessége beleszólni az állampolgárok életébe, ha a nép valamilyen erkölcsi válságba süllyed. Ha teljesen lesüllyed, nem lehet velük mit kezdeni.

Az államnak kötelessége a nevelés.

2011. aug. 22. 12:40
 4/28 anonim ***** válasza:
61%
az. mondd ezt a kisebbségi(rézbőrű, dakota, stb) honfitársainknak is.
2011. aug. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenki látja, hogy a mai fiatalság nagy része (egyesek kedvéért 13-18)lezüllött."


Én azt is látom, hogy 30 évesek is vannak lezüllesztve, sőt még 9 évesek is. Tehát nem lehet azt mondani, hogy ha valaki 19 éves lesz, akkor hirtelen kimegy belőle a züllés.


"Nem tudják mi a erkölcsös (bár ez nehezen határozható meg konkrétan), nem tudják, mi a tisztelet, általános tudásuk is kevés, se jövőkép, se célok."


Persze, ez nem csak a fiatalokra jellemző, hanem az egész társadalomra és nyugati gondolkodásmódra, amiben élünk.


"Ők milyen gyereket fognak "felnevelni"?"


Várhatóan semmilyet, vagy csak olyat, ami még züllöttebb, mint ők voltak. A mostani züllés egyik mellékterméke, hogy a családalapítási korban lévő fiatal férfiak és nők egyszerűen olyan gondolkodásmóddal rendelkeznek, hogy nem képesek összekapcsolni az életüket egy másik nembélivel, így a boldog és harmonikus családi élet, házasság kizárt. Ha születnek is gyerekek, akkor valószínű, hogy 1 nőre a gyerekek száma bőven a kívánatos 2,1 alatt marad, ami a társadalom fenntartásához legalább szükséges lenne és ezek a gyerekek is valószínűleg úgy nőnek fel, hogy apu és anyu folyamatosan ordítoznak egymással, mindig veszekednek, elválnak. Az így felnövő gyermek gondolkodásmódja többnyire sérült lesz és felnőttként ő is rossz szülő lesz, ha egyáltalán az lesz.


Az egész rendszerrel van a baj, amit nem lehet törvényekkel megoldani. Új gondolkodásmód és rendszerváltás kell.

2011. aug. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
84%

"A nevelés nem az állam dolga."


Elég vak vagy. Az állam most is nevel. Kapcsold be a TV-t vagy a rádiót, majd meglátod, ha tudsz gondolkodni.

Nem beszélve a politikai életünkről, ami annyira kaotikus és hazug, hogy az átlagember is csak úgy látja tőle a világot, hogy már nem érdemes normálisan élni.

2011. aug. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
A szülők rontották el azzal, hogy nem nevelték a gyerekeiket. Persze meg lehetne támogatni mindent törvényekkel is, de ez a magyar törvénykezés egy nagy kupac trágya, hogy finoman fogalmazzak. Előbb normális törvények kellenének (btk-t kellene alaposan megszigorítani).
2011. aug. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

12:43

huh, na azért válaszolok. Én csak a fiatalokra gondolok, ezért kérdeztem őket, nem mondtam, hogy a 23-évesek szentek. Azt hittem könnyű értelmezni a kérdést.


"Persze, ez nem csak a fiatalokra jellemző, hanem az egész társadalomra és nyugati gondolkodásmódra, amiben élünk."

Mintha újat mondtál volna. A fiatalság a jövő, a kérdés csak rájuk vonatkozik.


"Az egész rendszerrel van a baj, amit nem lehet törvényekkel megoldani. Új gondolkodásmód és rendszerváltás kell."

Lesz is, de akkor is lesz egy csomó hülyegyerek, akit meg kell nevelni. De még mindig nem mondtad, hogy milyen törvényeket hoznál. A rendszerváltás alap dolog, ha minden jól megy 1,5 év meglesz.

2011. aug. 22. 12:55
 9/28 A kérdező kommentje:

12:53

azt nem értem, hogy miért a jelenlegi rendszeből indultok ki? tegyétek félre a mai politikai felállást. Akkor mégérthetőbben mondom el: rendszerváltás van, te egy törvényhozó ember vagy, milyen törvényt hoznál?

2011. aug. 22. 12:58
 10/28 anonim ***** válasza:
31%

"Elég vak vagy. Az állam most is nevel. Kapcsold be a TV-t vagy a rádiót, majd meglátod, ha tudsz gondolkodni."

Ezzel tisztában vagyok, megpróbálom újra: A nevelés nem az állam dolga kéne hogy legyen.

Így jobb?

2011. aug. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!