Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha kölcsön adtam pénzt,...

Ha kölcsön adtam pénzt, akinek adtam mivel tudja bizonyítani, hogy vissza adta?

Figyelt kérdés
Júniusban kölcsön adtam 110000ft-ot,mivel utaltam tudom bizonyítani.Viszont akinek adtam nem hajlandó vissza adni.Azt mondja ha bíróságra adom,visz tanút(élettársát),hogy ő azt oda adta nekem!Nem tehetek semmit????
2011. aug. 23. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
nem nagyon.
2011. aug. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

ÉS te mivel tudod bizonyítani?

Amúgy ha van egy tanú az nem nagyon bizonyító erejű. Ennyi erővel adok egy 50-ast egy hajléktalannak, hogy mondja azt visszadtam.

A legjobb ha van egy papír amit te aláírtál, hogy visszaadta.

2011. aug. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

ilyenkor alap hogy írsz egy papírt róla,még akkor is ha ismerős.rendesen 2 tanú aláírásával.én 70et adtam,és írtunk papírt,sőt arról is,amikor havonta ide adta az illető azt az összeget amiben megegyeztünk.

az egy dolog h utaltad a pénzt,de azt nem bizonyítja egy számlakivonat hogy te azt kölcsön adtad...

2011. aug. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Az, hogy te utaltál neki pénzt, az még nem jelenti azt, hogy ez KÖLCSÖN volt, bármi más okból is fizethettél volna neki.

Ha valakinek kölcsönzöl, akkor MINDEN ESETBEN rendes szerzödést kell irni, mert CSAK az lehet bizonyiték.

AZ, hogy az illetö visszaadta, arra sincs bizonyiték, családtag meg nem lehet tanu, mert részrehajló.

2011. aug. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Magában az utalás nem bizonyítja a kölcsönadás tényét.

Mondhatja azt, hogy egy régebbi tartozásod egyenlítetted ki, hogy vételárat fizettél egy festményért pl, vagy megajándékoztad. Ez alaposan bebuktad kedves kérdező, de én imádom a kölcsönadó embereket. :)

2011. aug. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Pontosan, bárkinek kölcsön adsz 2 tanúval aláírt elismervény a minimum oda-vissza adáskor is.


A tanúja elfogult, így az élettárs könnyen támadható, de az utalásod is ahogy az előttem szóló mondta, mert nem rögzíti hogy kölcsön volt, csak hogy adtál neki pénzt, azt nem milyen okból.

2011. aug. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%
Így jártál, ajándékot adtál, már így utólag ütheted a nyomát.
2011. aug. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%
Ablaka alá állsz és mondod neki h visszaadja vagy lesz mit javítania...ha több pénzről van szó akkor értelemszerűen több ablakot baszol be.
2011. aug. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!