Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » S. O. S! Munkahelyemen szonda....

S. O. S! Munkahelyemen szonda. Másnap azt mondták ittam. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Szondáztatás volt..nem ittam nem is igen szoktam max nagy melegben otthon 1 sör na mindegy...Letettük egymás mellé a szondákat mi dolgozók miután megfújtuk,és kész...mmindenki ment dolgozni tovább.Másnap közölték hogy csak az enyém szineződött el....és döntenek felőlem.Kértem tesztet(alkoholszint mérést) erre a kijelentésükre de azt mondták ők nem fizetnek ezért 50-60ezret..Aztán aláakartak velem iratni egy papírt amiben az állt hogy elismerem ittam.NEM írtam alá mert nem ittam!!!!!!

Mi a teendő ha kirúgnak.

Én is lehettem volna elővigyázatosabb fújás után JA !!amúgy közvetlen nem kellett volna a munkáltatónak aláiratnia egy papírt a fújás ill annak eredményéről??

Ill köztudott hogy a szonda másnapra ált elszíneződik ill nem volt rajta név...de állítják az enyém volt..Ha esetleg kirúgnak,mert ugye lehet erre megy ki hogyan védekezhetek??

Mit támadhatok ezen események körül a munkáltatómnak milyen kötelezettségei lettek volna egy szondáztatásnál.

Megállja e egyáltalán a helyét egy kirúgásnál a felsorolt események...

Ha kirúgnak és perelek nyerhetek??(nem mellesleg vegyi anyagokkal dolgozok,lehet hogy annak volt valami hatása...ha elviszek bevizsgáltatni anyagot,és kimutatja attól lehetett,mik a lehetőségek???Fontos lenne a válasz!!!!!

Köszinto


2011. aug. 28. 21:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Velem is volt ilyesmi helyzet, és azt mondtam, hogy szájvizet használok, amiben elég magas az alkoholszint. De ha tényleg nem ittál, akkor egy vérvizsgálattal bizonyítható, akár egy peren is.
2011. aug. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Egy ügyvédtől mindent megtudhatsz, nekik ez a munkakörük, mert szerintem ide nem fog sokkal értelmesebb válasz érkezni. Akár telefonon egyeztetsz egy időpontot, ráadásul az még nem is kerül annyiba, csak ha perre mész, kirúgnak és vissza akarod szerezni a munkádat stb... ezek már tényleg sokba kerülnek.
2011. aug. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ismered el semmit sem tudnak tenni. Ha pedig kirúgnak munkaügyi bíróság. És még kártérítést is fizetnek azon kívül hogy visszavesznek.
2011. aug. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Minimum jegyzőkönyvet kellett volna felvenni a szondáztatásról a te aláírásoddal, és a munkáltatónak egyébként is egy olyan rendszert kell kialakítania, hogy utólag bizonyíthatók legyenek az eredmények. Jelen esetben, ha úgy történt, ahogy leírtad, a munkáltató nem fogja tudni bizonyítani talán még a szondáztatás tényét sem, de azt biztosan nem, hogy nálad pozitív eredmény született.


Az elszíneződés azonnal látható, ezért is azonnal meg kell mondani, olyan nincs, hogy másnap szólok, hogy a tied színeződött el. És utólag tényleg változhat is a színe. Ha e miatt rúgnak ki, ez a döntés megtámadható a bíróságon. Visszavenni akkor sem fognak, de a törvényben előírt pénzeket ki kell fizetniük.

2011. aug. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

ez tuti bukás a munkáltatódnak


1 szondát azonnal kell ellenőrizni, ők ezt nem tették + hagytak dolgozni

2 szonda név nélküli

3 jegyzőkönyv nem volt

4 vérvételre nem is értem másnap minek mentél volna, azt a szondázás után azonnal kérni kellett volna és kötelesek is lettek volna elvinni

5 utólagos papír-aláirkáltatást megtagadtad

a jogszabály szerint nekik kell bizonyítani, hogy ittál, nem neked, hogy nem ittál - ezt nem tudják - röhögj a képükbe és ne írj alá semmit

2011. aug. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

" Visszavenni akkor sem fognak, de a törvényben előírt pénzeket ki kell fizetniük."


Jogtalan kirúgás esetén a bíróság kötelezi őket. Muszáj visszavenniük ugyanis ellenkező esetben addig bírságolják a céget míg be nem hódol, vagy csődbe nem megy.

2011. aug. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
Tegyél feljelentést, ezen kívűl kérj kártérítést!
2011. aug. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem szabad munkaidőben sörözni, ittasnak lenni, legyen akármilyen meleg. én is kirúgnálak.
2011. aug. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nincs bizonyítékuk hogy ittál, és nem jártak el helyesen. nekik kell bizonyítani, nem neked.
2011. aug. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%
"Nem szabad munkaidőben sörözni, ittasnak lenni, legyen akármilyen meleg. én is kirúgnálak." értelmező olvasás nem az erősséged, mi?
2011. aug. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!