Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kutyatartás, osztatlan közös...

Kutyatartás, osztatlan közös udvarban. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Üdv! ( éve egy több lakásos osztatlan közös udvarú lakásban lakom, és 7 és fél éve van kutyám, akit kint tartok a kertben. A kutyám 2 hónapos kora óta van nálam, minden szomszéd meg lett kérdezve, akik bele egyeztek a tartásba, azóta is szeretik, nagyon békés kutya. A probléma ott van, hogy 2 éve beköltöztek az udvarba önkormányzati lakást bérlők (tehát még csak nem is tulajdonosok), és mki megkérdezése nélkül, minden bejelentés nélkül hoztak egy kölyök harci kutyát. A fajtája staffordshire terrier... Igaz, még kölyök, de már most megugat minket, meg gondolom egyzser ő is fel fog nőni... A kutyám általában el van zárva az ő számára elkerített részen, csak akkor van kiengedve az udvarba, ha mi is itthon vagyunk, játszunk vele stb... Múltkor a szomszéd hozta a kutyáját a sétáltatásból, az én kutyám a kapuba állt, és persze örült a kiskutyának, meg akarta szaglászni, erre a gazdája ott fenyegetett meg, hogy ha neki megy a kutyám akkor vége lesz, mint a botnak... Na most a kérdésem a következő: van joga még ő neki fenyegetőzni ezek után, amiket leírtam? Amúgy a kutyáját nagyon majmolja, az a mindene, a saját gyerekével nem törődik ennyit, mint a kutyával... Lehet vmit tenni ez ellen, még miellőtt vmi tettlegessé fajul a dolog? úgy értem, esetleg megüti vagy megrúgja a kutyámat... mert akkor én se állok jót magamért...
2011. aug. 30. 19:28
 1/6 A kérdező kommentje:
8 éve, ez a kérdés elejéről lemaradt...
2011. aug. 30. 19:29
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem lehet mit tenni. Beszélni kell vele. Várj csak...Van egy megoldás! A buta emberek megszűntetése. Hogy hogyan, azt az elmédre bízom. Jobb mindig normálisan.
2011. aug. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de én vmi ideillő törvényt vagy vmit szeretnék olvasni, mert bár kerestem, de erre a szituációra illőt nem találtam. Beszélni meg nem lehet vele, és hogy őszinte legyek, a fenyegetőzése és a szidalmazásai miatt nem is akarok.
2011. aug. 30. 20:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Ettől még a te kutyád vesélyben lehet:(

El kell, hogy ő költüzzön onnan. Hiszen, ha az övé nem lehet ott, a tiéd sem.

2011. aug. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát azt nem hiszem, hogy az enyém se, mint írtam, 7 és fél éve van nálam, szomszédok is szeretik. És én legalább tulajdonos vagyok, nem önkormányzati lakos. És egyenlőre ő hozta oda megkérdezés nélkül a kutyát, nem én.
2011. aug. 30. 20:56
 6/6 anonim ***** válasza:

1. Ha a ház társasházként működik, akkor a Társasházi törvény az irányadó; ennek alapján pedig kell lennie házirendnek. A házirend szabályozza az állattartást, pl. azt is, hogy szükséges-e a szomszédok előzetes beleegyezése, ill. általában úgy szabályozzák, hogy közös tulajdonú területeken nem lehet állatot szabadon tartani.


2. Ha társasház, ha nem az, a helyi önkormányzati rendelet szabályozza az állattartást.


3. Nem tudom pontosan, hogy magasabb szintű jogszabály mondja-e ki, de tudomásom szerint mindenhol tilos felügyelet, póráz és szájkosár nélkül kiengedni a harci kutyákat. Szabálysértési eljárást lehet indítani a helyi önkormányzatnál, de ez elég macerás.


4. Nem releváns, hogy tulajdonos-e vagy bérlő. A bérlőt ugyanazok a jogok illetik meg, és ugyanazok a kötelezettségek terhelik, mint a tulajdonost.

Viszont jelen esetben ez előny lehet, ugyanis a tulajdonos felel a bérlőjéért: Az önkormányzat vagyongazdálkodási osztályán tegyél panaszt, hivatkozva a sértett jogszabályokra. Az önk. figyelmeztetni fogja a bérlőjét, hogy tartsa be a társas együttélés szabályait, ill. tartózkodjon a jogsértő magatartástól. Persze, ettől a kapcsolatotok nem fog javulni; sőt, lehet, hogy még jobban begorombul.

Ha többen tennétek panaszt, talán jobb lenne; nehezebb összevesznie mindenkivel, mint egyedül veled.


5. Nincs joga fenyegetőzni. De nem azok után, amiket leírtál, hanem úgy általában. Mivel senkinek soha nincs joga fenyegetőzni.


Úgyhogy szerintem menj, és indítsd meg a hivatalos eljárást, ha lehet, a szomszédokkal összefogva; addig is vigyázz a kutyádra, és ha lehet, kerüld el a szomszédot.

2011. aug. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!