Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen bűncselekményt valósít...

Milyen bűncselekményt valósít meg a főbérlő, ha lecseréli a zárat minden előzetes figyelmeztetés nélkül?

Figyelt kérdés
Az történt velem, hogy a főbérlő lecserélte a zárat mivel szerinte nem fizettem ki időben a lakbért. A bérleti szerződés nem tartalmazza a fizetés időpontját, valamint más érdekes dolgok is vannak benne pl ha valaki a nem fizet a hónap végével automatikusan megszűnik a szerződés és a szerződés megszűnése esetén köteles 24 órán belül elhagyni az ingatlant. Kauciót nem kért a tulajdonos.
2011. szept. 6. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"A bérleti szerződés nem tartalmazza a fizetés időpontját, "

akkor ez, szerinted mi?

"ha valaki a nem fizet a hónap végével automatikusan megszűnik a szerződés és a szerződés megszűnése esetén köteles 24 órán belül elhagyni az ingatlant."

aláírtad a szerződést?


Írásban (nyugtával!) igazolta a tulajdonos, hogy átvette tőled arra a hónapra járó bérleti díjat, ill. azt, hogy rendesen, időben kifizetted, FONTOS! ...van-e róla írásos bizonyítékod??

(ha nincs, a szerződés szerint jogos a zárcsere!, bár ez esetben is biztosítania kell, időpont egyeztetéssel, hogy a jelenlétében a személyes tárgyaidat, holmiaidat el tudd vinni!)

2011. szept. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De nem szólt semmit, hogy fizessem meg a bérleti díjat, ráadásul mikor a fizetés időpontjáról próbáltam érdeklődni előző hónap végén(szerződés kötéskor mondott egy elseje időpontot amiben nem voltam biztos, ezért egy másik lakót megkérdeztem neki 10.-eig kellett) ,akkor elérhetetlen volt telefonon, és személyesen is így csak köv hó 4.-én fizettem ki a bérleti díjat (így persze joggal feltételeztem 10.-ei időpontot) nem szólt semmit, hogy hamarabb kellene.
2011. szept. 6. 17:44
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
Magánlaksértés. Jelentsd fel!
2011. szept. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32%
.
2011. szept. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%
Természetesen semmilyet. Én még szájba is vernélek, ha nemfizetés után még neked állna feljebb.
2011. szept. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem szólt semmit, hogy fizessek egy.

Másrészt pedig sehol nem úgy volt ahol eddig laktam albérletben hogy hónap utolsó napján kell fizetni, meg én járogassak utánna hogy fizessek multkor is fizetni akartam nem voltak otthon, nekik kellene előre egyeztetett időpontban jönni a pénzért.

2011. szept. 14. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!