Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » KORKEDVEZMÉNYES NYUGDÍJ?...

KORKEDVEZMÉNYES NYUGDÍJ? Könyvelők jogban jártas emberek segítségét szeretném kérni.

Figyelt kérdés

A MÁVNÁL dolgoztam..

Én és egy másik kolléganőm (ugyanolyan pozíciót betöltő,ill ugyanannyi idős)-ek vagyunk.

Idén Szept 1től mentünk előrehozott öregségi nyugdíjjal nyugdíjba (40éves munkaviszonnyal)..

Aláírattak egy papírt amiben ez áll:"A munkavállaló tudomásul veszi hogy munkaviszonyának közös megegyezéssel történő megszüntetésére való tekintettel sem felmondási idő,sem végkielégítés nem illeti meg."

Ez eddíg rendben is van ugyanakkor van a Mávnál egy egyszeri segély is...írom is:

A kolléganőm kapott 4havi segélyt,ezt a 40.év munkáért idézem a 2011.ben kiadott 9.számú Máv értesítőt

"A nyugdíjba vonuló munkavállalók élethelyzetére tekintettel a támogatott előrehozott öregségi nyugdíjazás esetén 4 havi átlagkeresetnek megfelelő egyösszegű juttatást egyszeri segély jogcímen illeti meg a munkavállalót,legkésöbb az utolsó munkában töltött napon."Igaz szept 1 től vagyok nyugdíjas de mint mindíg még a mai napig keverik a dolgokat...úgy volt ezt a segélyt nem adják nekünk mert nem és kész volt a válasz,most azonban hétfőn kiderült hogy kolléganőm megkapja én meg nem.Most kihez forduljak?

Elvégre ez nem végkielégítés,hanem amolyan segély ami nekem is mint minden 40évet dolgozónak járna.

Mit tehetek ez ügyben(mindenkinek számít 400ezer ft)Jogi út...mit tehetek?

Esetleg ilyen dolgokkal foglalkozót (személyes ismereten tapasztalaton alapulót)nem internetes oldalakat tudnátok ajánlani.????Légyszi privibe ne írjatok..mert megszüntettem a mail címet!

Köszi


2011. szept. 7. 17:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Bármelyik ügyvédi irodába bemehetsz, ha ők nem is foglalkoznak munkajoggal, akkor elirányítanak valahova, ahol tudnak segíteni.
2011. szept. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A MÁVnak elég erősek a szakszervezeteik, menj be és kérdezd meg tőlük. Ők a belső szabályzatokat is láthatják, ezáltal jobban meg tudják mondani, hogy mi jár neked.
2011. szept. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!