Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol találok konkrét jogeseteke...

Hol találok konkrét jogeseteket? Valaki mondana párat?

Figyelt kérdés

Gyermekkorú elkövetővel kapcsolatos konkrét jogeseteket keresek (complexben nem találtam), nagyon fontos! Lehet önálló tettes, társtettes, közvetett tettesség is.A lényeg, hogy gyermekkorú (14 alatti) elkövető legyen).

(komoly válaszokat várok...ne azt, hogy a blaha lujzai kissrác...esetleg BH-t ha van).Köszönöm


2009. ápr. 22. 06:53
 1/5 anonim ***** válasza:

menj be az egyetem téri libri-be

sok könyv van ami segíthet

a hvg-orac kiadása remek - büntetőjog különös rész

(belovics-molnár-sinku-tóth)


bh-t nem nagyon fogsz találni

14 alatti nem büntethtő

nem kerül biróság elé az ügye

2009. ápr. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Pedig éppen a Complexben találod a legtöbbbet. Ha rákeresel ott a Btk-ra és bejelölöd azt, hogy "kapcsolódó anyagok szövegbe ágyazva látszanak", akkor az adott tényálláshoz kapcsolódóan kijön egy csomó BH, amelyekre ha egyenként rákattintasz, ott a jogeset.

2009. ápr. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyermekkorú (14 éven aluli) elkövető esetén a felelős a szülő, vagy a gyám. Jogeset az elkövetővel szemben nem indulhat.
2009. ápr. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segitséget (amúgy tudom h nem büntethető, erről irom az évfolyamdolgozatomat, csak kapcsolódó jogeseteket pont ennek hiányában nem találtam). megnézem a librit (a complexben csak kettőt találtam).
2009. ápr. 22. 19:25
 5/5 anonim ***** válasza:

én irtam fentebb a librit hogy nézd meg

nos a legjobb könyv ami ezt feldolgozza:


[link]


ezt a könyvet keresd

ügyészek bírók írták pont erről


kiskorúak a bünt.igazs.szolg-ban

2009. ápr. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!