Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit jelent a közalkalmazotti...

Mit jelent a közalkalmazotti jogviszony?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok és szakmunkás bizonyítványom van, szeretnék pályázni egy állásra ami ugyan a végzettségemhez nem illik, de gyakorlatom az van benne. Azt halottam a közalkalmazotti jogviszonynál(amennyiben felvesznek) hiába dolgozom 8 órát akkor is nagyon keveset kapok 40eFt körül, mert fiatal vagyok és a végzettséget nézik. Igaz ez?
2009. ápr. 22. 13:07
 1/3 anonim válasza:

A tőrvényben van szabályozva, hogy milyen képzettség kell az adott munkakörhöz! Ha nincs nem vesznek fel, ha van, akkor igen! A közszolgák nagyon keveset keresnek, de a vezetés kipótolhatja a fizetést!...nem gyakori!

A fizetések kor, képzettség, szolgálati idő...stb. alapján van meghatározva a munkaügyes által!

2009. ápr. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]

Ha itt lejjebb tekersz, látni fogsz egy táblázatot. A magyarázatát még lentebb láthatod:

- a számok a közalkalmazottként eltöltött időt jelölik (1-14-ig) neked értelemszerűen az 1-es sor érvényes!

- a betűk a végzettségednek megfelelőket mutatja, itt is valószínű A vagy, így a bruttód 69e Ft.

Ebből következtetni lehet a nettóra :S

2009. ápr. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Attól még, hogy jelenthezem nincs veszteni valóm sajnos már 5 hónapja vagyok munkanélküli és már lassan nem tudom fedezni a hitelemet így muszály mindent megpróbálnom! Még egyszer köszönöm!
2009. ápr. 22. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!