Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A tv-ben azt mondták, aki 5...

A tv-ben azt mondták, aki 5 évnél többet kap, ált. Rögtön beviszik a börtönbe (Damu ügye kapcsán). De mi van, ha másodfokra viszi? A börtönből kell kivárnia a másodfokú tárgyalást?

Figyelt kérdés
Azt gondoltam, ha valaki fellebbez, csak jogerős másodfok után vihetnék be. Hiszen másodfokon akár fel is menthetik.
2011. szept. 14. 11:44
 1/9 tetro ***** válasza:
100%
igen, jól gondolod, tekintve hogy addig akkor nem jogerős az ítélet. de szerintem Damut nem is vitték még be...
2011. szept. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A Mokkában Demcsák Zsuzsa szó szerint azt mondta, általában beviszik rögtön az ilyen elítélteket, Damunak viszont szerencséje volt.

A kérdésem az, hogy miért vinnének be másokat, ha akár fel is menthetik őket másodfokon.

2011. szept. 14. 12:03
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
A fellebbezést általában azonnal be is jelentik, de maximum pár napon belül be kell jelenteni. Ha nincs fellebbezés, akkor nincs másodfok.
2011. szept. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ha nincs fellebbezés, nincs másodfok...
2011. szept. 14. 12:08
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezen én is el csodálkoztam. Vannak kivételek úgy látszik! Egyébként a fellebbezésnek ehez semmi köze nincs. Erre csak a bíró tudna válaszolni.
2011. szept. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a konkrét ügyeket, amiről beszéltek, de szerintem az lehet a válasz, hogy ugye aki előtte is előzetesben volt, azt a fellebbezés esetén is előzetesben maradhat, ha az indokai fennállnak még.
2011. szept. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, ez jó, amit mondasz. Volt előzetesben.
2011. szept. 14. 12:52
 8/9 anonim ***** válasza:

bocs ha már nem aktuális, de most láttam csak a kérdés.

Ilyen súlyos büntetés esetén a bíró mérlegel, tartani kell-e attól, hogy az elítélt megszökik? Ha igen, elrendelheti h bekerüljön. Damunál ez nem kérdés, mivel közszereplő, ő nem fog eltűnni, nincs ok arra h ne engedjék szabadon a fellebbezés után.

2011. szept. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak azok mennek azonnal a börtönbe, akik előzetben voltak a tárgyalásig is. Akkor is ha fellebbeznek. Ha szabadlábon védekezik vagy enyhébb kényszerintézkedés van és jogerős ítélete van, akkor majd kap behívót, ill. a bíró is megmondja várhatóan mikor és hová kell bevonulnia. Lehet ,hogy csak hónapok vagy akár fél év múlva, mert akkor lesz hely, ha nem jelenik meg és nem menti ki magát alapos indokkal országos körözést rendelnek el és keresik, ha megtalálják viszik be.
2016. dec. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!