Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lakásomat törvényesen szeretné...

Lakásomat törvényesen szeretném kiadni. Mi a menete?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy így rosszabbul járok, mert adót kell fizetni, de így ha jól gondolom legalább ki tudom rúgatni törvényi eszközökkel a bérlőt, ha nem fizetne.
2011. szept. 19. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Szerződést kötsz a bérlővel, amit ügyvéd (te válaszd!) fogalmaz meg, és ellenjegyez.

2. Év végén megbízol egy könyvelőt, hogy az adóbevallásodban szerepeltesse a lakás kiadásból származó bevételedet is.

3. Jól megfizetsz mindezért. Ügyvédnek, könyvelőnek, állam bácsinak.


De ez sem garancia, mert úgy tudom, ha pl. szül egy gyereket a bérlő, elég nehéz kitenni.

2011. szept. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Törvényi eszközökkel ha ugyan nem is,de a cuccait kibszhatod az utcára ha nem fizet..nálunk így működne,de szerencsére ilyen bérlőnk még nem volt.
2011. szept. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
De jól nézd meg a bérlőt, mert sokszor jogi eszközökkel is nehéz kitenni, van hogy évekig tart. Sokan panaszkodtak már erre, akik kiadták lakásukat.
2011. szept. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!