Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kérhetem a károm megtérítését?

Kérhetem a károm megtérítését?

Figyelt kérdés
Egy szabályszerű,ügyvéd által íródott bérleti szerződéssel bérlek egy üzletet, egyenesen a tulajdonostól.Az működési engedély benyújtását követően,hiánypótlásra szólitott fel a ker.Önk-at melyből kiderűlt,hogy az üzlet teljes egészében NEM a tulajdonos kizárólagos tulajdona,hanem a hozzátartozó Társasházé is.Tehát az összes lakónak kell a beleegyezése a bérléshez.Kiderült,hogy a vételi szándék már folyamatban van,és a 39 tulajdonosból három aláírás hiányzik,addig viszont működési engedélyt az Önk-at nem ad.A dolog érdekessége,hogy nekem ezt a bérbeadó a szerződés aláírásakor nem mondta,így céget alapítottam,és elég sok pénzem elment arra,hogy az üzletet rendbe tegyem,mielött kinyitok.Most itt állok engedély nélkül,a pénzem elment,a tulajdonossal nem igazán jutok dülöre.Ez valamilyen formában szerződésszegés,vagy tévedek? köszi a válaszokat.
2011. szept. 24. 10:36
 1/3 Sárkányfűárús válasza:

Jól látod!

A dologról tudomása volt, ezt nem közölte Veled, és ezért hátránybe kerültél.

Simán perelhető a dolog,sőt a szerződés meg is támadható,hivatkozva az elhallgatott dolgokra!

2011. okt. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Sárkányfűárús válasza:
#hátrányba
2011. okt. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

és ő elég alapos volt? megnézte a tul.lapot?

Abból kiderült volna, nem ?

2012. okt. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!