Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munkáltatónak jogában áll...

A munkáltatónak jogában áll fegyelmit adni, ha a munkavállaló nem írta alá a túlmunka elrendelő papírt és nem jelent meg a túlmunka idején a munkahelyén?

Figyelt kérdés
Egyáltalán joga van a munkáltatónak havonta többször elrendelni a túlmunkát?
2011. szept. 28. 14:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%
Büdös a meló?!
2011. szept. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Az éves túlórakereten belül akármennyi túlmunkát elrendelhet.
2011. szept. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%
Nincs, de ha ad is fegyelmit mit ér el vele? Ez épp egy olyan dolog amivel kitörölheti.
2011. szept. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%
Nem szabad aláírni a fegyelmi papírt, és nincs gond.
2011. szept. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
10%

"Az éves túlórakereten belül akármennyi túlmunkát elrendelhet."



Cseszheti, ha nem megyünk be. Akkor maximum ő maga fog túlórázni és magának rendeli el. :D

2011. szept. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%

Mondjuk én soha nem is túlórázom egy percet sem. Hétkor kezdődik a munkaidő ezt általában be is tartom, akkor nyolcig reggelizünk, utána dolgozunk tízig. Akkor tizenegyig pihenünk, utána 11 kor hasítunk haza ebédelni. 13 óra tájt visszamegyünk, háromig alszunk, aztán ismét hasítunk haza.

A munkaidő ugyan négyig lenne hivatalosan, de még sohasem töltöttük ki, arra meg , hogy még túlórázzunk is gondolni sem mernek mert akkor a főnök élve el sem menne innen.

2011. szept. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

"A túlmunka megtagadása mint rendkívüli felmondási ok



A jogszerűen elrendelt túlmunkavégzés munkavállaló által történő megtagadása ugyanakkor rendkívüli felmondási ok lehet. A Legfelsőbb Bíróság egy konkrét esettel kapcsolatban kimondta, hogy az a munkavállaló, aki a munkáltató által jogszerűen elrendelt túlmunka elvégzését megtagadja, szándékos és lényeges kötelezettségszegést követ el. A munkáltatónak a túlmunka elvégzéséhez fűződő bizonyított, méltányolható érdeke tehát megalapozhatja a rendkívüli kötelezettségszegés jelentős mértékét és a munkáltatói rendkívüli felmondást (BH2004.428)."

2011. szept. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

"Cseszheti, ha nem megyünk be."

Ne menj, ha nem akarsz. De tovább ott dolgozni sem kötelező.

Csak gondoltam szólok.

2011. szept. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7%
Sehol sem kötelező. Ezzel semmi újat nem mondtál, a KMK már a múlté. A munkáltató meg fejtetőre állhat, ha úgysem megyünk be. Max megcsinálja ő saját magának hamár olyan idióta volt, hogy túlvállalta magát.
2011. szept. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nekem nem büdös a meló és én aláírtam a túlmunkát, meg is jelentem. a meg nem jelenteknek adtak fegyelmit, de egyik sem írta alá.
2011. szept. 28. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!