Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tehet ilyet egy rendőr? Mit...

Tehet ilyet egy rendőr? Mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Ismerősöm eléggé ittas állapotba került egy kocsmában. Ocsmány kifejezéseket kiabált, ledobott maga elé a földre egy biliárddákót, ami kettétört (pár ezer Ft). Kárt más berendezésben nem tett, ahogy hallottam.. Azok akik akkor a helyszínen voltak, azt mondták, nem bántott és nem is akart bántani senkit, max. talán fenyegetőzött a levegőbe.


Ekkor az említett vendéglátóegység bérlője szétverte az állkapcsát (amit műteni kell, begyulladt több helyen, az orvos szerint veszélyes, 8 napon túl gyógyuló), majd kihívott egy rendőrt. Ő igazoltatta ismerősömet, aki el akart menni WC-re (WC ajtó mellettük volt, nem akart szökni). A rendőr megtiltotta neki ezt, ismerősöm mégis bement, erre a rendőr utána. A haveromat megverte, a fejét teljes erővel belevágta a kicsempézett fal sarkának. Ezt a sebet össze kellett varrni. WC-n ugye nincs is kamera, csak a kiszolgálótérben. Hatalmas vértócsa volt körülötte, mikor kirángatta őt a rendőr, el is feküdt a padlón. A pólója, nadrágja, cipője csurom vér volt, ezután megbilincselte a zsaru, majd levette a bilincset és mentővel elvitették. Nem is vitték be az rendőrségre.


Az orvosnak elmesélte ismerősöm hogy mi történt, bár a veréseken kívül nem emlékszik nagyon dolgokra, agyrázkódást is kapott, plusz eléggé be volt rúgva. A doktor nyilván hivatalból feljelentést tesz. Ilyenkor fel lehet jelenteni egy zsarut? Gondolom nem a rendőrség vizsgálja ki az esetet, vagy mégis?


2011. okt. 4. 22:25
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

"Értjük ahan.....

Elősször szétverik,megműtik,aztán visszamegy és megint súlyosan megverik....Kitaláció.Az első után már járni se tudna egy részeg,nem még elszökni wcre,előtte igazolni magát stb stb...."


Mi a kitaláció szerinted??? És miért nem a kérdésre válaszolsz?

Pár óra alatt zajlott le ez az egész. Annyira nem volt totál ahogy te azt elképzeled. A részegségnek több fokozata van te agyas! Nem hullarészegre itta magát, csak olyanba mint amiben én például még mennék bele az éjszakába. Tehát járni, beszélni, mozogni teljesen jól tudott. Először beverte az állkapcsát a főnök. Akkor még mindig tudott járni, beszélni, mozogni, NEM ÁJULT MÉG BE. Kicsit később érkezett ki a rendőr, aki előbb igazoltatta, majd pár perccel később a budiban befejeltette vele a csempét. Na ez után került padlóra. Nem véletlen hogy a klotyó-sztori az utolsó amire ő is emlékszik.


A fent leírt eset után egy nappal műtötték.


Nem értetted, így leírtam szájbarágósan is. De nem is kell hozzászólnod ha nem tudsz válaszolni csak itt b!zizol. A többieknek köszönöm.

2011. okt. 5. 00:18
 12/18 anonim ***** válasza:
79%

Szedje össze azokat az ismerőseit, akik látták. Valaki írja le részletesen az eseményt elejétől végig, minden komment vagy vádaskodás nélkül. Csak a tények. De minden apróság (melyik falba verték, mosakodni, vagy egyebet is akat a wc-ben, ki hányszor hová ütött, volt e védekekzés és milyen) Ha tudja, melyik őrsről jött a rendőr, pláne ha tudja a nevét, vagy azonosítóját, még jobb (törvény szerint látható helyen kell viselni, kérdésre közölni kell, de igyekeznek elmismásolni, különösen a bunkóbbja). Nem árt orvosi szakvélemény, ahol ellátták (nem lesz könnyű). Tegyen panaszt, az őrsön. Ha kirugják, vagy elkenik, írjon a kerületi kapitányságra. És így tovább.

Sokat nem jósolok.

2011. okt. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
35%
Nem tudok egyutt erezni a haveroddal, megerdemelte. Nagy votl az arca, nagyon bevertek neki. A berlo majd jon a jogos onvedelemmel (mivel ha jol olvsom 1x utott csak igy azert hihonek is hangzik). A rendor meg beirja a jelentesbe hogy a gyanusitott ellenallt es kenyszerito eszkozt kellett alkalmaznia.
2011. okt. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ő az ismerősöd?

[link]

2011. okt. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Utolsónak: Nem, nem ő az. Itt egy rendőr vert (a másik egy nő volt, az csak igazoltatott), és ma derült ki, hogy ismerjük nagyon jól a srácot. Régóta ott lakik a környékünkön.


Másik, amit még ma tudtam csak meg egy szemtanútól: a főnök pasi a földre teperte, majd nem ütötte, hanem tiszta erőből rugdosta a fejét a haveromnak, azért tört szét ennyire az állkapcsa. Gondolom ez mindegy. A felvételek megvannak (be van kamerázva a hely), kivéve néhány dolgot, amíg a WC ajtó csukva volt.


Az orvostól távozáskor kell kérni a szakvéleményt? És miért nem olyan könnyű ezt elintézni?

Még annyit, hogy azt hallottam, ha rendőr ellen akar valaki feljelentést tenni, akkor azt nem a rendőrségen kel, hanem van valami jogi szervezet, nem jut eszembe a neve. Akkor ez sem igaz?


Köszönöm szépen amúgy a válaszokat!

2011. okt. 6. 00:11
 16/18 A kérdező kommentje:

"A berlo majd jon a jogos onvedelemmel (mivel ha jol olvsom 1x utott csak igy azert hihonek is hangzik). A rendor meg beirja a jelentesbe hogy a gyanusitott ellenallt es kenyszerito eszkozt kellett alkalmaznia."


Tőled elnézést kérek, még nem voltak pontosak az infók, fent írtam most hogy rugdosta a fejét. Utána még fel tudott állni, meg ezután volt a rendőrsztori. Nekem is csak részletekben áll össze a kép, mer hol az egyik, hol egy másik szemtanúval találkozom. Mind ismerősök és tanúskodnak is ha kell. Az önvédelem szó szerintem itt nem állja meg a helyét, hiszen sem a rendőrre, sem a bérlőre nem támadt rá, illetve nem ütött vissza a haverom (verekedni azért már nem tudott volna). De köszi!

2011. okt. 6. 00:18
 17/18 anonim ***** válasza:
Az orvostól látleletet kell kérni a feljelentéshez (ezért kell fizetni talán 3ezer forintot) A rendőröket az ügyészségen lehet feljelenteni.
2011. okt. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Á, köszi szépen!!! Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszát!
2011. okt. 6. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!