Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem oda építenek játszót...

Miért nem oda építenek játszóteret ahol nem zavar senkit? Nincs jogunk a nyugalomhoz?

Figyelt kérdés

Régen az otthonom a nyugalom és a béke szigete volt.Mindig néma csend volt a környéken és sok zöld.

Az uniós csatlakozáskor a ház elötti parkot átalakították az új szabványoknak megfelelő játszótérré-gumitégla,körbekerítés stb -mellé pedig egy bekerített,lebetonozott futballpályát.

Azóta elviselhetetlen a reggeltől sötétedésig tartó ordítás,sikoltozás,visítás és ez a nyomorult foci rugdosás.Most hirdettem meg a lakást mert már nem bírom tovább ezt az állatkertet,el kell költöznöm.

A lakók nyugalmát nem védi semmilyen jog???Az itt lakó gyerekeken kívül az is ide jár visítani és örjöngeni aki nem is itt lakik,kora délután jönnek a kamaszok focizni,este meg a sok frusztrált férfi rúgja a bőrt.

Zárt ablaknál,leengedett redőnynél is elviselhetetlen a foci rugdosás meg az ovódások sikítóversenye :)

Sok száz ember nyugalmát fel lehet áldozni pár tucat ember szórakozásáért?Magyarországon lesz valamikor rendes és betartatott jog és törvény vagy mindig ilyen "mindenki azt csinál amit akar" ország leszünk?


2011. okt. 5. 14:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%

nem vagy egy közösségi ember az biztos...

költözz ki az erdőbe, ott majd lesz nyugalom, meg madárcsicsergés, meg fasusogás...de a legjobb lenne, ha egyenesen elmennél az antarktiszra, ott még a madarak sem zavarnának

2011. okt. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Milyen jog?! Öcsém, az közterület, neked semmiféle jogod nincs hozzá, ha 6 sávos autópályát építenek oda akkor azt.
2011. okt. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Ha a szomszéd full kakón bömbölteti a mjúzikját, akkor sem történik az égadta világon semmi, szóval szokj hozzá a szituhoz...
2011. okt. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Járj el gyakrabban túrázni az erdőkbe vagy horgászni és sokkal jobb lesz.


Amúgy meg örülj neki, hogy vannak magyar gyerekek. Nálunk is visítanak, dehát hadd csinálják, az a dolguk, legyen boldog gyerekkoruk.

2011. okt. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%

Szép alak vagy mondhatom!

Te mit csináltál gyerekként?

2011. okt. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

Én megértelek. Nekünk is az ablak alatt volt a játszótér, hát az ellenségemnek sem kívánnám... Engem lényegében nem is a gyerekek idegesítettek, hanem az a sok h...e anyuka. Ők hangosabban és többet sipákoltak. Aztán nekünk mázlink van, mert két utcányira építettek egy uniós előírásoknak megfelelő játszóteret, ezt meg hagyják lepusztulni. Szerencsére. :)

Amúgy én már azt terveztem, hogy jelzem az önkormányzat felé, hogy az ablakom alatti nem felel meg az előírásoknak, de mielőtt megtettem volna, megcsinálták a másikat odébb.

2011. okt. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
31%

Mellettünk a szomszéd illegális vastelepet üzemeltet, egész nap vágja meg dobálja a vasdarabokat, és autóbontással is foglalkozik, tehát a kertje, és az utca a háza körül tele van roncsautókkal.

Senkit nem érdekel ez sem, akárhova akármilyen bejelentést teszünk, pedig ez illegális és üldözendő tevékenység.

Szóval én a helyedben nem számítanék rá, hogy egy játszótér miatt a panaszoddal bármi érdemben történne...

2011. okt. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

Valóban nincs beleszólásod, közterület, azt csinálnak vele, amit akarnak.


Viszont azt nem értem, hogy attól, hogy valaki gyerek, még miért kell őrjöngve meg visítva játszani.

Nem is olyan régen, még én is kisgyerek voltam (most 19 vagyok), de érdekes, "az én időmben" sose volt gyerek őrjöngéstől hangos az utca sehol - mégis nagyon jól elvoltunk.

Sokszor tapasztalom mostanság, hogy anyuka megy az úton, ül a padon, stb. (szóval elvan magában, vagy a barátnőivel), a gyerek meg elöl rohan, és olyan szinten üvölt, mintha valami repülőgép szállna le épp... Oké, hogy gyerek, de könyörgöm...

2011. okt. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
97%

Egyébként az utolsóval én is egyetértek.

Én sem olyan rég voltam gyerek (26 éves vagyok), de nekünk nem engedték, hogy artikulátlanul ordítozzunk az utcán, vagy akárhol.

Tömegközlekedésen nem rugdoshattunk az előttünk elő székét, nem túrhattuk az orrunkat étteremben és nem törhettünk-zúzhattunk csak úgy.

Sajnos ma azt látom, hogy azon a címen, hogy "gyerek még, olyan édes!" tényleg bármit megengednek nekik, és akinek ez nem tetszik, az a gyerekgyűlölő, gonosz ember.


Ezt most amúgy nem a játszótéren normálisan játszó gyerekekre írtam, csak továbbgondoltam az előttem szóló sorait. :)

2011. okt. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó kettő nagyon jól leírta!

Gondolom a kérdezőnek sem sok baja lenne, ha normálisan játszanának a gyerekek, de amit mostanában látok-hallok, az valami eszméletlen. Nálunk falun igazából mindenhol játszanak, nem csak a játszótereken, de volt már nem egyszer, hogy szabályosan kirohantam, hogy úr isten, valamelyik gyereket elütötték autóval vagy valami baleset történt, mert úgy ordítanak, mint a sakál. Más dolog, hogy baromi balesetveszélyesen viselkednek (az autók elé kivágódik biciklin a 4-5 éves kissrác, hatalmas botokkal csépelik egymást stb.), a kedves anyukák meg valahol ülnek egy kerítésen és beszélgetnek, rá sem néznek a kölkökre órák hosszat.

2011. okt. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!