Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lenne ha, holnaptól azt...

Mi lenne ha, holnaptól azt mondaná az állam bácsi, hogy mostantól kezdve minden magyar állampolgár kap havi 200 000 forintot élete végéig, mostantól kezdve a munkavállalás csak opcionális nem kötelező?

Figyelt kérdés
Ti mit kezdenétek a pénzzel? Mivel töltenétek a napjaitokat? Dolgoznátok?
2011. okt. 10. 18:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem gyorsan menj, és mosd meg a kezed, mert elszunnyadtál, és belelógott valami csúnyába...
2011. okt. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Ez egy ostoba ötlet. Nagyon rövid ideig élne meg bárki is. Ha nem dolgozna senki,akkor ki termelne bármit is,honnan lenne víz,gáz,áram stb? Hiába lenne pénzed,ha nem kapnál érte semmit,mert nincs.
2011. okt. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az történne, hogy az árszínvonal addig emelkedne, amíg be nem állna az új egyensúly. Nem lehet tudni, hogy mik lennének a konkrét számok, de nagyságrendileg kb. úgy lehet elképzelni, hogy mondjuk a mostani számokat 10-zel szorozd meg. 1 kg kenyér mondjuk 2 ezer forint lenne, egy kis lakás albérlete 500 ezer forint, egy átlagfizetés pedig 1,5 millió. Vagyis az államtól kapott 200 ezer forint szociális segély igen keveset érne.


A frankhitelesek foghatnák a fejüket a 2500 forintos frankárfolyam miatt.

2011. okt. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

A kérdező most arra gondol, hogy mi lenne ha itt is az lenne mint Szaud-Arábiában, hogy az állam olyan jól áll, hogy mindenkinek fizet havi x összeget. Most gondolom nem ilyen gazdasági maszlagra kíváncsi hanem, hogy mivel ütnétek el az időt.


Én szerintem dolgoznék valamit, de nem törném magam az biztos.

2011. okt. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Én munkámat hivatástudatból IS csinálom, tehát folytatnám tovább, akár ingyen is, ha mellette megélhetnék. Amúgy óvónő vagyok.

23N

2011. okt. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"ha itt is az lenne mint Szaud-Arábiában, hogy az állam olyan jól áll, hogy mindenkinek fizet havi x összeget."


Nem "jól áll a gazdaság", hanem van alattuk a földben egy csomó olaj, amit a külföldi szakemberek kitermelnek, és az ezért fizetett díj egy részét az állam kiszórja a lakosságnak. Amúgy a gazdaságuk egy nulla az olajat leszámítva.


Ha Mo.-on mindenkinek kiosztanának 200 ezer mostani forintot érő pénzt havonta, mert mondjuk Mo. olajtermelő ország lenne, akkor én természetesen nem dolgoznék, nem vagyok őrült.

2011. okt. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

"Nem "jól áll a gazdaság", hanem van alattuk a földben egy csomó olaj, amit a külföldi szakemberek kitermelnek, és az ezért fizetett díj egy részét az állam kiszórja a lakosságnak. Amúgy a gazdaságuk egy nulla az olajat leszámítva."


Ha kötözködni akarsz akkor légy szíves legalább ne magadat gáncsold el, mert igen buta dolog és rossz nézni :D Idézem még egyszer, talán észreveszed:

"Amúgy a gazdaságuk egy nulla az olajat LESZÁMÍTVA." Ki a makkom mondta, hogy azt nem számítjuk bele? :D

2011. okt. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez eddig elég szar srácok... én itt feltettem egy elméleti kérdést erre mindössze egy ember válaszolta meg normálisan. A többiek vagy a kérdést fikázták, vagy egymás válaszait...
2011. okt. 11. 15:48
 9/12 A kérdező kommentje:
Így van: " A kérdező most arra gondol, hogy mi lenne ha itt is az lenne mint Szaud-Arábiában, hogy az állam olyan jól áll, hogy mindenkinek fizet havi x összeget. Most gondolom nem ilyen gazdasági maszlagra kíváncsi hanem, hogy mivel ütnétek el az időt." pontosan ez érdekel...
2011. okt. 11. 15:49
 10/12 wapo ***** válasza:

Letenném a poharat, mert halucinálok a piátol.:)

Ha nem múlik a dolog akkor utána néznék, hogy történt-é kis hazánkban valami hirtelen olajfeltörés, vagy valami nagyon ritka természeti kincsre bukkantak-e,esetleg bevonultak az Egyesült Arab Emirátusok csapatai az országba és minden Magyarnak teljes jogú állampolgárságot adtak. Ha még ez sem akkor gyorsan aranyba,drágakőbe,földbe,lakásba fektetném a pénzt, nagyhalom élelmiszert és vizet halmoznék fel amíg a többiek rá nem jönnek, hogy holnaptól nem kell menni dolgozni és leállna a gazdaság és az élet.

Új lakást,lakrészt építenék amit kiadnék a nagyszámú vendégmunkásnak aki napokon belül megrohanja az országot.

Ha a pénz felvételét nem kötik MO-i tartózkodáshoz akkor utazgatnék.

2012. máj. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!