Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Heló. Egy rendőrt fellehet...

Ironman68 kérdése:

Heló. Egy rendőrt fellehet jelenteni önbíráskodásért?

Figyelt kérdés
Olyan körülmény között h a rendőr nincsen szólgálatba és teszi magát h ő majd eljár visszaél a rendőri állásával.Mondjatok vmi okosat mert kezdem unni.
2011. okt. 15. 14:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A rendőr szolgálaton kívül is rendőr. Miről van szó pontosan?
2011. okt. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:

Mondok okosat: Politika/Rendőség, vagy Törvények, jog témakör. Ott többen mondanak okosat.


Én úgy tudom, fel lehet, majd kivizsgálják, hogy jogos-e a panasz. Egy ismerősömet a szomszéd öreglány feljelentette, mert nem járt templomba. A másikat meg azért, mert szerinte nem nyírta a füvet. (Persze kiröhögték a nőt, de a feljelentést meg lehet tenni. Felvették, ejtették. Ennyi.) Bármiért feljelenthetsz bárkit. Ez talán még jogos is lenne.

2011. okt. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Úgy semmi komoly konkrétum csakhogy tisztába legyek a egykét dologgal.A rendőrre is vonatkozik az önbíráskodás és ha igen mikortól van az a pont ami már önbíráskodásnak minősül.
2011. okt. 15. 14:54
 4/18 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk pontosan mi történt a kérdező és az érintett rendőr között. Ha egy szolgálaton kívüli rendőr bűncselekményt vagy szabálysértést észlel, akkor általában jelzi a szolgálatban lévő kollégáknak, de ha úgy van, akkor maga is eljárhat, intézkedhet bizonyos esetekben.
2011. okt. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Hát igen, ide inkább tudományos érdeklődésű válaszadók járnak, tedd át a kérdésedet más kategóriába.


Annyit tudok, hogy a rendőr bármikor szolgálatba helyezheti magát, ha olyat tapasztal ami miatt el kell járnia. Tehát eljárhat ha te valóban elkövettél valamit, az nem visszaélés.


Egyébként rendőrök ellen az ügyészségen lehet feljelentést tenni, ha valóban történt visszaélés, de ha te sáros vagy, akkor szerintem ne menj oda.

2011. okt. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
A rendőrök tisztában vannak azzal mit tehetnek és mit nem. Önbíráskodni biztos nem fognak. Az állampolgárokat pedig a jog, törvény nem ismerete pedig nem mentesíti a bűntetés alól.
2011. okt. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Semmi féle büncselekményt nemkövettem el annyi volt a történet hogy az anyám meg közöttem családi problémák vannak és anyám keresztfia rendőr és a ahol a gyerek szolgálatba van onnan kiküldték a rendőröket h megfenyegettem az anyámat de fenyegetés seholnem volt szerintem álmodták.
2011. okt. 15. 15:03
 8/18 A kérdező kommentje:
megmostmár ha valakinek vmi ismerőse rendőr akkor ő császár vagy mi?áááh...mindenkit meglehet fogni valahol csak megkell találni h hol.
2011. okt. 15. 15:07
 9/18 anonim ***** válasza:
Szerintem először nézz utána, hogy mit jelent az önbíráskodás.
2011. okt. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
MINDENT bizonyitékokkal kell alátámasztani.
2011. okt. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!